Ivan Detelić • nedjelja, 31.01.2016.

U dvije zadnje utakmice 19. kola Bundeslige Wolfsburg je unatoč boljoj igri protiv Kölna na kraju morao biti zadovoljan samo s bodom, dok je Andrej Kramarić nastupio za Hoffenheim u porazu na Allianz Areni...

Wolfsburg platio danak promašajima

Wolfsburg - FC Köln 1:1

Vukovi su u prvom poluvremenu dominirali, ali pogodak nisu uspjeli postići, ponajviše zahvaljujući dobro raspoloženom vrataru gostiju Timu Hornu. Uz nekoliko dobrih prilika uživali su u većem posjedu lopte, dok su gostima dopustili samo dva-tri suvisla izlaska na njihovu polovicu.
Gotovo cijela vezna i napadačka linija domaćina oprobala je udarac prema protivničkim vratima, a najaktivniji igrač na terenu i najbliži pogotku bio je Julian Draxler.

Igra se dodatno rasplamsala početkom drugog poluvremena, a ovoga puta su i gosti dali svoj doprinos. U 53. minuti nakon kornera opasno je glavom zaprijetio Modeste, udarac je obranio Benaglio, da bi potom u sljedećem napadu domaća Luiz Gustavo pogodio vratnicu.

U 59. minuti domaći vratar Benaglio upisao je još jednu dobru intervenciju nakon dalekometnog pokušaja Filipa Mladenovića. Nakon još nekoliko pokušaja iz daljine s obje strane Wolfsburg je konačno poveo u 67. minuti utakmice. S desne strane ubacio je Vieirinha, a Draxler je s desetak metara zabio nogom.

Po primljenom pogotku Köln se probudio i nagrada je stigla u 75. minuti. Domaći nisu mogli iznijeti loptu sa svoje polovice, lopta je došla do Modestea koji odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabija za 1:1.

Igrači Wolfsburga potom su očajnički krenuli po novi pogodak za vodstvo, ali često su griješili, tako da su zapravo gosti iz protunapada bili bliži preokretu. U konačnici se rezultat više nije mijenjao i obje momčadi su uzele po bod.

Kramarić propustio zabiti Bayernu

Bayern München - Hoffenheim 2:0

Prvih pola sada gosti su se branili vrlo organizirano i sa svih 11 igrača iza lopte. Gledali smo igru na jedna vrata, ali izrađenih prilika za pogodak bilo je na kapaljku.
Ipak, nakon takvog raspleta Bayern je pojačao ritam i gostujućoj obrani popustila je koncentracija. Pogotku je prethodila akcija u kojoj su igrači domaćih malonogometnim dodavanjima kombinirali u kaznenom prostoru, da bi u nastavku i nakon još jednog prebrojavanja s lijeve strane loptu na pet metara ubacio Douglas Costa, a u mrežu u 32. minuti pospremio Lewandowski.

Andrej Kramarić susret je započeo u početnoj postavi gostiju, ali obzirom na situaciju na terenu kao napadač u prvih pola sata nije imao previše kontakata s loptom. Ipak u 41. minuti Kramarić je dobio jednu upotrebljivu loptu izvan kaznenog prostora, prošao Xabija Alonsa i stvorio si priliku, ali je potom iskosa pucao ravno u Neuera.

U drugom poluvremenu Bayern je krenuo osigurati tri boda. Nove prijetnje su se redale prema vratima gostiju, u 54. minuti nakon ubačaja prvo je Badstuber, a potom i Lewandowski pucao glavom bez uspjeha. Dvije minute kasnije Kramarić je mogao Hoffenheimu donijeti izjednačenje. Pobjegao je domaćoj obrani na centru, potom stao i prevario svog čuvara, ali i silovito pucao malo pored vratnice, da bi petnaestak minuta nakon toga bio zamijenjen.

U 64. minuti Lewandowski je nakon dobre asistencije Lahma iz blizine vrlo elegantno potkopao loptu i prebacio braniča i vratara te tako udvostručio Bayernovo vodstvo. Sedam minuta kasnije Arturo Vidal je s ruba kaznenog prostora pucao i pogodio vratnicu, da bi se potom utakmica primirila i rezultat se više nije mijenjao.