Branimir Korać • subota, 30.01.2016.

Prva tri susreta 22. kola Serie A donijela su pobjedu Rome i dva remija. Rimljani su bili bolji od Frosinonea i tako prekinuli seriju loših rezultata...

Luciano Spalletti upisao je prvu pobjedu od povratka na klupu Rome. Rimljani su ugostili Frosinone i svladali ga s 3:1 što je tek druga pobjeda Rome u zadnjih 14 utakmica Serie A.

Novi trener na klupi Rimljana krenuo je s remijem i porazom, a iz trećeg pokušaja upisao je pobjedu i to u susretu u kojem se ona i očekivala. Frosinone nije protivnik koji bi trebao Romi stvarati probleme, no ipak, loša forma Rimljana davala je dosta razloga za oprez.

Roma je dobro krenula i stigla je do vodstva u 18. minuti zahvaljujući pogotku Radje Nainggolana da bi šest minuta kasnije Frosinone uspio nadoknaditi zaostatak zahvaljujući pogotku Daniela Ciofanija.

Ipak, u drugom dijelu domaćin je uspio osigurati pobjedu i to zahvaljujući golovima novopridošlog Stephana El Shaarawyja i Miralema Pjanića.

Sassuolo već četiri utakmice ne zna za pobjedu, a na gostovanju u Bergamu stigao je samo do boda. Šime Vrsaljko odradio je svih 90 minuta za goste.

Susret je obilježio oproštaj Germana Denisa od Atalante, argentinski napadač odradio je posljednju utakmicu u dresu kluba iz Bergama i odlazi u Independiente.

Upravo Denis bio je strijelac jedinog pogotka za domaćina i to u 32. minuti susreta nakon što je pospremio u mrežu loptu poslije obranjenog kaznenog udarca. Bio je to pogodak za 1:1, a vodeći gol za goste postigao je Berardi.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Carpi i Palermo odigrali su 1:1. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Mato Jajalo, a Palermo je vodio još od 24. minute pogotkom Gilardina da bi Mancosu poravnao u 74. iz kaznenog udarca.