Chievo
Chievo 0:4 Juventus
Juventus

Nikola Raič • nedjelja, 31.01.2016.

Juventus je barem na kratko zasjeo na čelo prvenstvene ljestvice svojom 12. uzastopnom pobjedom...

Unatoč lošem startu u sezonu i gubitku dva najvažnija igrača, Juventus se oporavio i ponovno je glavni konkurent za naslov. 28. listopada Sassuolo je savladao Juventus, od tada su „crno – bijeli“ nanizali 11 uzastopnih pobjeda, a 12. je stigla danas u Veroni. Juventus je slavio kod Chieva 4:0.

Branitelj naslova sve je riješio u prvih 45 minuta utakmice. Potpuna dominacija u posjedu, prilikama i dojmu. Juventus izgleda odlično i spreman je za obranu naslova. Gosti su poveli već u 6. minuti, Lichtsteiner je oštro „propucao“ na drugu vratnicu gdje ju je spremno dočekao Morata i mirno pospremio u mrežu.

Nakon pogotka Juventus nije stao, prijetili su Pogba, pa Dybala, ali neuspješno. Zato je u 40. minuti ponovno uspješan bio Morata na identičan način. Jedina razlika je bila u dodavaču, ovaj puta savršeno ga je poslužio Khedira za 2:0 i miran odmor.

U drugi dio gosti ulaze opuštenije i mirno kontroliraju utakmicu. Chievo je čak uspio zaprijetiti vratima Buffona, ali udarac Radovanovića, nije bio dovoljno precizan. Konačnu potvrdu pobjede gostiju, ako je uopće dolazila u pitanje, zadao je Alex Sandro u 61. minuti. Nakon odlične akcije Juventusa, Pogba je poslužio Brazilca, koji mirno zabija za 3:0.

Samo šest minuta kasnije, Pogba od asistenta postaje strijelac za visokih 4:0. Dybala je ovaj put u ulozi asistenta, ali samo na papiru. Pogba je napravio sve sam, nakon što je nanizao nekoliko igrača Chieva, lagano je pospremio loptu u mrežu za konačnih 4:0.