Nikola Raič • nedjelja, 31.01.2016.

U nastavku 22. kola Serie A vrijednu pobjedu upisao je Napoli i vratio se na čelo ljestvice...

Napoli – Empoli 5:1

Juventus je pobjedom u Veroni na kratko preuzeo vrh, Napoli im ipak nije dozvolio duže zadržavanje na vrhu i pobjedom protiv Empolija opet su na čelu tablice.

Nije sve krenulo po planu za domaćine. Paredes je zabio za vodstvo Empolija u 28. minuti. Ipak, Napoli se brzo oporavio, Higuain je zabio za izjednačenje u 33., a samo četiri minute kasnije Insigne je zabio za potpuni preokret do poluvremena.

U drugom dijelu Napoli je razbio Empoli za uvjerljivu pobjedu. Strijelci za konačnih 5:1 bili su dva puta Callejon i Camporese u svoju mrežu.

Bologna – Sampdoria 3:2

Najbolju utakmicu kola vidjeli smo u Bologni, gdje je domaćin u dramatičnoj završnici došao do pobjede 3:2.

Sve je briljantno krenulo za domaćine. Mounier i Donsah zabili su pogotke za lagano vodstvo do poluvremena. U drugom dijelu se budi Sampdoria i preko Muriela i Corree dolazi do izjednačenja. Sva tri boda domaćini spašava Destro pogotkom iz kaznenog udarca u 87. minuti susreta.

Genoa – Fiorentina 0:0

Nakon niza loših rezultata, momčad Genoe se konačno probudila. Danas su uspjeli uzeti bod protiv snažne Fiorentine i produžiti svoj niz neporaženosti na četiri utakmice.

Gosti novim kiksom lagano gube korak za vodećim dvojcem i san o naslovu neće biti ostvaren. U današnjem remiju bez pogodaka, kod Fiorentine je Kalinić sudjelovao od 56. minute, a Badelj nije bio na raspolaganju treneru Sousi.

Torino – Verona 0:0

Torino je dočekao Veronu u nadi da će upisati tri boda koja će ga približiti borbi za Europu. Iako je domaćin bio bolja momčad, gosti su upisali svoj 11 remi i 11 bod u ovogodišnjem natjecanju. Torino je prijetio tijekom cijelog susreta, ali do pogotka nisu uspjeli doći.

Udinese – Lazio 0:0

Još jedna današnja utakmica protekla je bez pogodaka. U dvoboju dva starosjedioca Serie A, Udinesea i Lazia, svakom po bod.

Unatoč utakmici bez pogodaka, nije nedostajalo uzbuđenja. U prvom dijelu je tako Danilo zaradio isključenje, ali gosti nisu uspjeli doći do pogotka vrijednog tri boda ni s igračem više. Do kraja utakmice je i Lazio ostao s 10 igrača, nakon što je Matri „pocrvenio“ u 85. minuti.