Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 5:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Ivan Detelić • petak, 05.02.2016.

U prvoj utakmici 20. kola Bundeslige na svom Borussia-Parku momčad iz Mönchengladbacha je ostvarila desetu pobjedu u sezoni. Werder nije uspio ponoviti dobro izdanje iz nekoliko posljednjih susreta dok su domaći bili vrlo raspoloženi...

Domaćin je puno bolje ušao u utakmicu zaredavši nekoliko dobrih prilika da bi u 12. minuti okrunio svoju nadmoć. Na centru je ''ničiju'' loptu pokupio Mahmoud Dahoud, a nakon dva jednostavna dodavanja lopta je došla do Larsa Stindla koji je lako zabio za 1:0.

Kada se činilo da su gosti malo došli do daha Borussija je uzvratila. Prvo je u 29. minuti Thorgan Hazard u dobroj situaciji pucao pored vrata da bi u 31. minuti Andreas Christensen zabio za povećanje vodstva nakon duge akcije domaćina u kojoj je Dahoud na kraju pronašao usamljenog strijelca.

U 50. minuti već je bilo 3:0. Borussijin branič Christiansen je zabio glavom nakon udarca iz kuta, bio je to njegov drugi pogodak u ovoj utakmici kao i u sezoni. Pet minuta kasnije tračak nade za Werder kada je Hinteregger skrivio kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Claudio Pizarro.

Utakmica je definitivno bila riješena kada je u 69. minuti danas nervozni Vestergaard nespretno skrivio jedanaesterac, a udarac s bijele točke u novo vodstvo domaćina s tri pogotka razlike pretvorio Raffael.

Konačan rezultat postavio je Haavard Nordtveit u 88. minuti lijepim udarcem s 20-ak metara. Ovom pobjedom Borussia je barem privremeno došla na 4. mjesto ljestvice dok je Werder na 16. mjestu i dva boda od zone spasa.