Ivan Detelić • subota, 06.02.2016.

U utakmicama 20. kola Bundeslige dortmundska Borussia nije uspjela zabiti u Berlinu, dok je čak šest pogodaka palo u Frankfurtu. Pobjedu je na gostovanju ostvario Mainz, dok je Ingolstadt na svom terenu preokrenuo rezultat...

Eintracht Frankfurt -VfB Stuttgart 2:4

Gosti su u ravnopravnoj utakmici prvi došli do pogotka i umjerili utakmicu u svoju korist. Strijelac je u 27. minuti bio Christian Gentner te je domaćim igračima trebalo vremena da se oporave od pogotka. I u trenucima domaće inicijative i prije odlaska na odmor, Stuttgart j došao do povećanja vodstva, a ovoga puta loptu je u mrežu poslao Daniel Didavi.

Domaćin je smanjio zaostatak u 52. minuti preko Alexandera Meiera i krenuo po izjednačenje. Eintracht je u tim trenucima bio bolji, ali Stuttgart je strpljivo čekao svoju priliku za rješavanje utakmice.

U 65. minuti Georg Niedermaier je vratio vodstvo gostiju na dva pogotka, utakmicu je zakomplicirao Didavi dobivši drugi žuti karton dvije minute kasnije, ali potom je u 75. minuti na drugoj strani pocrvenio i Carlos Zambrano i usput skrivio jedanaesterac.

Udarac s bijele točke u pogodak za 1:4 pretvorio je Filip Kostić, da bi poraz Eintrachta ublažio Szabolcz Huszti u sudačkoj nadoknadi vremena.

Hannover 96 - Mainz 05 0:1

Gosti su pobjedu osigurali pogotkom u prvom poluvremenu. U 27. minuti Jairo Samperio zabio je nakon asistencije Christiana Clemensa.

Hannover u nastavku utakmice nije uspijevao stvoriti opasnije prilike po gostujuća vrata, gosti su bili bliže drugom pogotku, ali i bez toga su kontrolirali utakmicu i zadovoljni odnijeli tri boda.

Hertha Berlin - Borussia Dortmund 0:0

U dvoboju drugoplasirane i trećeplasirane momčadi nije bilo pogodaka. Hertha se koncentrirala na prijetnje iz kontranapada gdje je najaktivniji bio Vedad Ibišević iako je u nekoliko situacija bio pomalo sebičan.

S druge strane dortmundska momčad se mučila s kreacijom izglednih šansi, a indisponiran je bio i najbolji gostujući igrač dosadašnjeg dijela sezone Pierre-Emerick Aubameyang. Najbolju priliku za pogodak propustio je Mkhitaryan kada je sredinom drugog poluvremena nakon povratne lopte s pozicije 11 metara pucao pored vrata.

Ingolstadt - Augsburg 2:1

Gosti su poveli već u 14. minuti preko Konstantinosa Stafylidisa. Nakon pola sata igre domaći su krenuli s puno boljom igrom, ali do poluvremena nisu mogli doći do izjednačenja.

U istom ritmu nastavili su igrači Ingolstadta i u drugom dijelu i zasluženo došli do izjednačenja u 59. minuti kada je zabio Marvin Matip. Nisu domaćini stali nakon tog pogotka i do kraja utakmice su napravili veliki pritisak na gostujuća vrata ne bi li došli do pogotka pobjede. To im se isplatilo u 84. minuti kada je dosuđen kazneni udarac kojeg je u pogodak za sva tri boda pretvorio Moritz Hartmann

Schalke 04 - Wolfsburg 3:0

Na Veltins areni Schalke je iznenađujuće lagano pobijedio Wolfsburg. Nisu gosti bili u svom uobičajenom izdanju, posebno u obrani, gdje su pogoci padali nakon loših reakcija i bez blokiranja protivničkih igrača.

Prvi pogodak zabio je Klaas Jan Huntelaar u 24. minuti utakmice u akciji u kojoj su domaći od svog do protivničkog gola došli u dva dodavanja, a strijelac je neometan pucao s dvadesetak metara. U 35. minuti pogodak za povećanje vodstva zabio je Johannes Geis nakon slobodnog udarca.

Konačan rezultat postavio je tri minute prije kraja Alessandro Schöpf nakon još jedne lagane kontre domaćina i neometanim udarcem malo izvan šesnaesterca.