Branimir Korać • subota, 06.02.2016.

Subotnji program u Premiershipu donio je dosta uzbuđenja, a najviše ga je bilo u Liverpoolu gdje Redsi nisu uspjeli slaviti unatoč vodstvu 2:0 do posljednjih deset minuta...

Tottenham je iskoristio poraz Manchester Cityja protiv Leicestera i domaćom pobjedom protiv Watforda skočio je na drugu poziciju na ljestvici. Spursi za vodećim Leicesterom i dalje zaostaju pet bodova, a društvo im može praviti Arsenal koji će svoj susret 25. kola odraditi u nedjelju kod Bournemoutha.

Iako je u ovom susretu od prve minute nedostajao Dele Alli koji igra u sjajnoj formi, Spursi su uspjeli slaviti. U prvom dijelu goste je u igri držao Heurelho Gomes koji je šest godina nosio dres Tottenhama.

Odmah na početku drugog dijela domaćin je tražio kazneni udarac nakon što je u 16 metara pao Harry Kane poslije kontakta s Gomesom, ali sudac se nije oglasio. U 64. minuti Tottenham je poveo. Alli tek što je ušao u igru asistirao je Kieranu Trippieru za jedini pogodak na susretu.

Ostalo je tih 1:0, dovoljno Spursima za preuzimanje druge pozicije.

Newcastle je napokon pobjegao iz zone ispadanja. Ugostio je na svom stadionu West Bromwich i uspio slaviti s minimalnih 1:0. Domaćin je do zasluženog vodstva stigao u 32. minuti pogotkom Mitrovića na dodavanje Shelveyja.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Newcastle je strahovao za konačni ishod, a mogao je ranije riješiti pitanje pobjednika, no greda je zaustavila Townsenda u 68. minuti.

Remijem u Walesu Swansea je nastavio seriju utakmica bez poraza, a Crystal palace seriju utakmica bez pobjede. Gylfi Sigurdsson već u 13. minuti doveo je Velšane u vodstvo, a bod gostima donio je Scott Dann golom na startu drugog poluvremena.

Sjajna utakmica u Liverpoolu i bod za Sunderland protiv uglednog domaćina. Redsi su imali sva tri boda u rukama, ali nisu znali zatvoriti utakmicu.

Loše vijesti još jednom za Dejana Lovrena koji je prema prvim informacijama zaradio ozljedu mišića i već u 12. minuti morao je napustiti travnjak, a zamijenio ga je Kolo Toure.

Sat vremena lomio je Liverpool otpor gostiju, a do vodstva je stigao u 59. minuti. Nakon odličnog ubačaja Milnera, strijelac je bio Firmino, a kada je deset minuta kasnije Adam Lallana povisio na 2:0, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Vjerojatno su tako mislili i oni navijači Liverpoola koji su kao što se i najavljivalo u 77. minuti počeli napuštati tribine iz protesta zbog visokih cijena ulaznica, no gosti se nisu predali i uspjeli su doći do poravnanja. Prvo je Adam Johnson smanjio na 2:1 u 82. minuti da bi domaćina šokirao Jermaine Defoe golom za 2:2 u 89. minuti.

Posljednjeplasirana Aston Villa bodove nade osvojila je u susretu protiv Norwicha. Pobjeda je bila imperativ za domaćina koji je slavio s 2:0 golovima Lescotta u 45. i Agbonlahora u 51. minuti susreta.

Everton je odigrao odličnu utakmicu na gostovanju kod Stokea gdje je slavio s 3:0. Sve je riješeno već u prvih 45 minuta kada su gosti iz Liverpoola pobjegli na 3:0 golovima Lukakua, Colemana i Lennona.