Monaco
Monaco 1:0 Nice
Nice

Mihaela Bradovski • subota, 06.02.2016.

U susretu 25. kola francuskog prvenstva Monaco je ugostio Nicu i slavio s 1:0. Momčad hrvatskih reprezentativaca Danijela Subašića i Marija Pašalića cijelo drugo poluvrijeme igrala je s igračem manje, ali unatoč tome je slavila...

Monaco je učvrstio drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici domaćom pobjedom protiv Nice. Završilo je 1:0, a gosti nisu iskoristili činjenicu da su igrali kompletno drugo poluvrijeme s igračem više.

Obrana Nice ušla je vrlo loše u utakmicu i u prvih 15 minuta imala je dvije velike pogreške koje su mogle odvesti Monaco do vodstva. Ipak, prvo je Cardinale obranio pokušaj Lovea, a zatim i iskosa Marija Pašalića.

U 20. minuti Subašić je prvo spasio nakon pokušaja Waltera, a zatim ga je Koziello iskosa prebacio, no loptu je zaustavila greda.

Do kraja prvog dijela Vagner Love istaknuo se novim promašajima iz dobrih pozicija i na odmor se otišlo s 0:0.

Odmah na početku drugog poluvremena, već u 48. minuti Nabil Dirar zarađuje dva žuta kartona i ostavlja domaćina u problemima.

Međutim gosti to nisu iskoristili i kažnjeni su u 81. minuti. Joao Moutinho ubacio je iz prekida, sam je u sredini ostao Bakayoko i skrenuo glavom loptu u mrežu.

Promjena do kraja susreta nije bilo i Monaco odnosi pobjedu 1:0 uz Subašićev nastup svih 90 minuta te Pašalićev do 66. minute kada ga je zamijenio Carrillo.