Ivan Detelić • nedjelja, 07.02.2016.

U 25. kolu Ligue 1 Saint-Etienne je s tri pogotka razlike porazio Bordeaux u gostima, dok je Lille imao sigurna tri boda prije isključenja igrača što je Rennes iskoristio te na kraju uzeo bod...

Lille zbog igrača manje ispustio pobjedu

Lille - Rennes 1:1

Domaćin je nakon desetak minuta igre u potpunosti preuzeo kontrolu. Igrači Rennesa nisu imali odgovor na dobru igru Lillea i pogodak je visio u zraku. Zasluženo je tri minute prije kraja poluvremena Lille i poveo. Ubačaj s desne strane na drugoj vratnici dobro je popratio Eder i iz blizine pogodio za vodstvo.

I u drugom dijelu susreta domaći su nastavili s dobrom igrom i bili u nekoliko navrata blizu potvrdi pobjede. Međutim u razmaku od pet minuta domaći ofenzivni veznjak Sofiane Boufal je zaradio dva žuta kartona i u 71. minuti zakomplicirao utakmicu.

Igrač manje nije odmah toliko naštetio domaćoj igri, ali u posljednjih desetak minuta gosti su napravili veliki pritisak koji je rezultirao kaznenim udarcem kojeg je u 89. minuti u pogodak za konačnih 1:1 pretvorio Ousmane Dembele.

Gosti efikasnom igrom potopili Bordeaux

Bordeaux - Saint-Etienne 1:4

Furioznih prvih deset minuta smo vidjeli u Bordeauxu. Gosti su poveli nakon kornera, lopta je prošla braniča na prvoj stativi, vratar je dodirom prevario još dvojicu svojih igrača, a na drugoj stativi loptu je u mrežu pospremio Vincent Pajot.

U sedmoj minuti već je bilo 0:2. Oussama Tannane je pobjegao domaćoj obrani, sjurio se u kazneni prostor i zabio silovitim udarcem u bliži kut. Domaćin se u utakmicu vratio tri minute kasnije. Nakon udarca iz kuta loptu je na pet metara vratio Jaroslav Plašil gdje je najviši bio Cedric Yambere.

Utakmica se potom primirila, a Žirondinci su kontrolirali posjed lopte. Ipak, pred odlazak na odmor gosti su imali priliku ponovo pobjeći na dva pogotka razlike, ali Alexander Soderlund nije realizirao jedanaesterac.

U nastavku utakmice Bordeaux je ponovo dominirao u posjedu lopte, ali gosti su bili ti koji su bili konkretniji s loptom u nogama i češće prijetili. U 70. minuti Soderlund se ipak iskupio za promašeni jedanaesterac kada je nakon ubačaja glavom s desetak metara poslao loptu od stative u gol za 1:3.

Potvrda pobjede gostiju stigla je pet minuta kasnije, a strijelac je bio Nolan Roux, da bi pred sam kraj susreta nervozni Cheick Diabate zaradio izravni crveni karton.