Premiership, 25. kolo, 06.02.2016, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 1:3 Leicester City
Leicester City

Petar Jenjić • subota, 06.02.2016.

Leicester City nastavlja oduševljavati nogometni svijet ove sezone. U derbiju kola protiv Manchester Citya na Etihadu slavio je s 3:1. Junak utakmice bio je Robert Huth koji je zabio dva pogotka.

Već u 3. minuti poveli su gosti. Robert Huth primio je loptu unutar 16 metara i zabio na asistenciju Riyada Mahreza. Obje momčadi nastavljaju u visokom ritmu, Jamie Vardy imao je obećavajuću priliku u 7. minuti, no Hart je uspio obraniti. Četiri minute poslije Drinkwater šutira u donji lijevi kut, no Hart izbacuje loptu u korner. U 16. minuti David Silva lijepo prolazi kroz obranu, no njegov udarac odlazi pored gola.

Manchester City je počeo još jače pritiskati i sabio je goste unutar 16 metara, no nisu stvorili neku opasniju priliku. U 32. minuti Aguero je lijepo pucao, no Schmeichel je lako obranio. Slična situacija tri minute poslije, no ovaj put na suprotnoj strani. Albrighton je pucao, no Hart je njegov udarac lako ukrotio.

U sudačkoj nadoknadi Kolarov je imao dvije prilike za domaćine. Prvi udarac je bio blokiran i lopta je otišla u korner, dok mu je drugi otišao pored gola.

Kao i na početku, u trećoj minuti nastavka gosti ponovno zabijaju. Mahrez je uputio udarac s ruba 16 metara u lijevi kut, a Hart je bio nemoćan. Yaya Toure tri minute poslije šutira glavom, no lopta odlazi malo iznad gola. Još jednu veliku priliku za domaćine imao je Fernando dvije minute poslije, no Schmeichel refleksno brani i čuva vrata trenutno vodeće ekipe Premiershipa.

U 60. minuti nakon ubačaja iz kornera Huth je najviši u skoku i sjajno zabija glavom svoj drugi gol i za 3:0 vodstvo gostiju. Etihad je u šoku.

Gosti i dalje prijete. U 68. minuti Vardy ponovno lijepo puca, no Hart brani. Trinaest minuta kasnije Vardy je opet bio u prilici, no lopta je dirala samo vanjski dio mreže. Pellegrinijeva momčad smanjuje u 86. minuti nakon lijepog udarca glavom Aguera. Minutu kasnije nakon katastrofalne greške Simpsona, Aguero se našao sam pred vratarom, no loptu je poslao preko gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao unatoč nekoliko pokušaja domaćih. Leicester je ovom pobjedom došao na šest bodova prednosti ispred Citya, dok bi Tottenham i Arsenal eventualnim pobjedama došli na pet bodova zaostatka.

• Veni vidi vici07.02.2016. u 18:43
    iduće kolo u nedjelju dva derbija vodeće četvorke, Arsenal-Leicester i Manchester City-Tottenham
    Veni vidi vici
  • Obrisan korisnik06.02.2016. u 22:28
    Ajmo Leicester do naslova,to bi bilo jako dobro za nogomet u engleskoj vec je pun kurac svima napuhanih Manchestera,Arsenala,Chelsea,uvijek jedno te isto svake godine...
  • vjesu06.02.2016. u 17:30
    Nisu oni samo pobjedili, oni su odigrali (posebno u drugom poluvremenu) odlicnu utakmicu. U ovoj se tekmi tocno vidilo sta znaci psiha i kemija na terenu. Sve se nekako uklapa, i kad netko ispane drugi pokrpa rupu. Svaka cast, zasluzili su osvojiti prvenstvo. Iako je to jos jaaaaako daleko...13... [više na forumu]
    vjesu
  • Lipicanac06.02.2016. u 17:09
    Baš tako big-boss, bilo bi mi baš drago da osvoje iako mi je tamo daleko najdraži klub Liverpool, baš zato što bi to bila pobjeda nogometa iako je to već postala i ovim dosadašnjim rezultatima.