Málaga
Málaga 3:0 Getafe
Getafe

Branimir Korać • petak, 05.02.2016.

Prvi susret 23. kola Primere odigran je u Malagi gdje je istoimeni domaćin ugostio Getafe i slavio s 3:0. Malaga je na taj način povećala prednost ispred Getafea na ljestvici na četiri boda, a momčadi ostaju susjedi na sredini ljestvice...

Getafe je nastavio seriju poraza trećim neuspjehom u nizu, ovaj put u gostima kod Malage. Domaćin je uzeo sva tri boda i nakon tri susreta bez pobjede, povezao je dvije.

Duje Čop bio je na travnjaku svih 90 minuta, odradio ih je dobro i dao je doprinos u ovoj pobjedi.

Već u devetoj minuti Malaga je stigla do vodstva i to nakon krasne akcije. nekoliko kratkih dodavanja, zatim lopta za Juanpija koji se prošetao kroz gostujuću obranu i onda rutinski zabio za vodstvo. Inače, u prvih 17 nastupa ove sezone u prvenstvu Juanpi nije postigao nijedan pogodak, ali je zato sada u seriji od tri utakmice zaredom s postignutim golom.

U 23. minuti domaćin je došao i do drugog gola. Jednostavna akcija, ispadanje gostujuće obrane i asistencija Charlesa za Christiana Atsua koji ne promašuje.

U završnici prvog dijela i treći pogodak. Duje Čop odlično se oslobodio na lijevoj strani kaznenog prostora, u sredini uočio Charlesa kojeg pronalazi, a ovaj iz blizine zabija.

U drugom dijelu promjena nije bilo, Malaga je bez problema sačuvala prednost i zasluženo stigla do tri boda.