Espanyol
Espanyol 0:5 Real Sociedad
Real Sociedad

Nikola Raič • ponedjeljak, 08.02.2016.

23. kolo španjolskog prvenstva zaključili su Espanyol i Real Sociedad, a sva tri boda odnijeli su gosti uvjerljivom pobjedom…

Espanyol je katastrofalnim nizom od šest utakmica bez pobjede došao nadomak zone ispadanja. Večeras su zato tražili bodove protiv iznenađujuće lošeg Reala iz Sociedada, ali ipak nisu u tome uspjeli. Baski su unatoč lošoj sezoni pokazali da su bolja momčad i pobjedom pobjegli od „crvene zone“ prema sigurnoj sredini tablice. Real Sociedad je rezultatom 5:0, upisao svoju treću ovosezonsku pobjedu u gostima.

Nisu se momčadi dobro ni zagrijale, a domaćini su već doživjeli hladan tuš. U petoj minuti Jonathas je, na asistenciju Vele, zabio za vodstvo Sociedada. Meksikanac je odlično proigrao Jonathasa, koji bježi obrani domaćina i mirno prebacuje vratara.

Samo tri minute kasnije, gosti povećavaju svoje vodstvo po već iskušanom receptu. Vela od asistenta postaje strijelac, a njegovu ulogu iz prethodne akcije preuzima Pardo, dok su ulogu uspavane obrane ponovno odigrali domaćini. Kola su brzo krenula nizbrdo za Espanyol, a do odmora nisu napravili apsolutno ništa što bi naslutilo preokret.

Niti u drugom dijelu domaćini nisu ozbiljno zaprijetili vratima Rullija te su pali bez ispaljenog metka. Uz ovako lošu predstavu domaćina Sociedad je još malo i zabio. Ponovno je to bio blitzkrieg, ovoga puta u 52. i 55. minuti za velikih 4:0. Prvo je strijelac bio Oyarzabal, a zatim Reyes. S nove dvije asistencije Pardo je kompletirao hat – trick. U posljednjoj minuti susreta, odjeknula je Barcelonom i petarda. Jonathas je svojim drugim pogotkom potukao domaćine do nogu. Espanyolu preostaje priprema za novi susret te grčevita borba za ostanak u elitnom društvu španjolske nogometne scene.