Petar Jenjić • nedjelja, 07.02.2016.

U preostala tri susreta subote Rayo Vallecano slavio je protiv Las Palmasa i malo se odmaknuo iz zone ispadanja. Athletic Bilbao i Villarreal odigrali su bez pogodaka, dok je na susretu Sporting Gijona i Deportiva pao po jedan pogodak sa svake strane.

Rayo Vallecano – Las Palmas 2:0

Nogometaši Rayo Vallecana upisali su vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak. Na domaćem terenu svladali su Las Palmas rezultatom 2:0.

Poveli su već u trećoj minuti pogotkom Mikua nakon odbijanca. Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti udarac Jozabeda Sancheza koji je završio na gredi i udarac glavom Mikua kojeg je lako obranio Javi Varas.

Premoć na terenu domaćini su potvrdili u 74. minuti kada Bebe stavlja točku na „i“.

Athletic Bilbao - Villareal 0:0

U utakmici s dva crvena kartona Athletic Bilbao i Villareal odigrali su bez golova.

Vrijedi izdvojiti lijep udarac Roberta Soldada u 3. minuti za goste, kojeg je Iraizoz odlično obranio. Osam minuta kasnije Inaki Williams puca s ruba 16 metara, no njegov udarac brani Areola.

Sve do 90. minute nije bilo uzbuđenja. Prvo je Inaki Williams zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru, a četiri minute kasnije ista stvar, no ovaj put na drugoj strani. Drugi žuti karton dobio je Daniele Bonera.

Sporting Gijon – Deportivo 1:1

Sve do 32. minute gledatelji nisu vidjeli gotovo ništa od ijedne momčadi. Pogodak za domaćine tada postiže Jonathan.

Već u 41. minuti Lucas Perez Martinez šalje loptu izbliza u rašlje za izjednačenje, na asistenciju Luisa Alberta. Alen Halilović odigrao je posljednjih 25 minuta.

U drugom poluvremenu Sporting je imao su po nekoliko manjih prilika za postizanje pogotka, no u tome nisu uspjeli. Deportivo ovim bodom dolazi na devetu poziciju na ljestvici, dok je Gijon petnaesti.