Levante
Levante 0:2 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 07.02.2016.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Levantea, ali Barcelona je ipak slavila s 2:0. Momčad Luisa Enriquea dosta se namučila s raspoloženim domaćinom, no na kraju je ipak uzela bodove.

I u Barceloni su zasigurno očekivali lakši posao, no Levante se pokazao kao tvrd orah. Momčad iz Valencije nalazi se na dnu ljestvice, ali to se nije vidjelo u ovom dvoboju. Da je ovako Levante igrao i u ostalim susretima, njegova pozicija na ljestvici bila bi sigurno ugodnija.

Počelo je pritiskom Barcelone koja je već u početnim minutama stvorila dvije izgledne prilike te je poništen pogodak Messiju u sumnjivoj situaciji.

Prvi pogodak stigao je u 21. minuti, a gosti su poveli ni krivi ni dužni. Alba je ubacio loptu u sredinu, ona je pogodila Davida Navarra i odbila se u gol.

Ubrzo je izglednu priliku propustio Suarez, a onda je Levante krenuo prema naprijed. Prvo je Verzu opasno prijetio iz slobodnog udarca, a zatim je Deyverson pucao neprecizno.

U 38. minuti Moralesa su centimetri dijelili od pogotka, nije loše pucao, ali lopta se odbila od vratnice koja spašava Barcelonu.

I na početku drugog dijela domaćin je nastavio prijetiti, Giuseppe Rossi dobro je pucao prema vratima gostiju, ali Bravo brani.

Nakon sat vremena igre priliku je imao i Ivan Rakitić koji dobro puca glavom, no Marino izbija loptu u korner.

Do samog kraja susreta gosti su strahovali, ali u sudačkoj nadoknadi sve je riješio dvojac Messi - Suarez, Argentinac je povukao kontru i pronašao Urugvajca koji bez problema zabija za 2:0.

Ivan Rakitić igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Sergio Busquets.