Granada
Granada 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.02.2016.

Real Madrid uz puno muke stigao je do pobjede na gostovanju kod Granade, a za tri boda zaslužan je Luka Modrić. Hrvatski reprezentativac odigrao je odličnu utakmicu bez obzira na krivicu kod pogotka domaćina, a na kraju je bio i čovjek odluke fantastičnim pogotkom u 85. minuti susreta za konačnih 2:1...

Momčadi s dna ljestvice pošteno su namučile velikane ove nedjelje. Barcelona je uz dosta muke stigla do pobjede kod Levantea, a ništa lakše nije bilo niti real Madridu kod Granade. Dapače, Madriđani su pobjedu osigurali u samoj završnici susreta i to krasnim udarcem Luke Modrića izvan kaznenog prostora.

Modrić je odigrao odličnu utakmicu, bio je pokretač svih opasnijih akcija gostiju, a još bolji dojam kvari tek pogreška kod pogotka domaćina kada je uz "pomoć" suca izgubio loptu nakon čega su domaćini otišli u kontru i postigli pogodak.

Granada je pružila odličan otpor, od početka se postavila vrlo dobro i ne samo da se dobro branila od Realovih napada, ponajviše preko raspoloženog Successa prijetila je i Navasu.

Ipak, Real Madrid prvi je stigao do pogotka. Vodstvo je upisao u 30. minuti kada je Carvajal iskoristio prostor koji su mu ostavili domaći braniči, poslao loptu u sredinu, a tamo ju je dočekao Karim Benzema i zabio za 1:0.

Drugo poluvrijeme započelo je s prilikom na svakoj strani, no vratari su bili uspješniji od Barrala i Modrića koji je dobro pucao, ali nije pogodio mrežu.

Modrić je s dva odlična dodavanja kreirao i dvije prilike za Benzemu, posebno izgledna bila je druga kada idealno proigravanje hrvatskog reprezentativca za izlazak jedan na jedan s domaćim vratarem, nije pretvorio u pogodak.

Vrlo brzo uslijedila je kazna. Modrić se na sredini terena sudario sa sucem, lopta je došla u posjed domaćina koji je brzo došao do kaznenog prostora, a El Arabi poslao ju je u mrežu za poravnanje.

Ipak, Modrić se iskupio fantastičnim pogotkom u 85. minuti kada je primio loptu na 20-ak metara i odlično naciljao gornji kut ostavivši vratara bez šanse.

Do kraja nije bilo promjene i Madriđani su upisali pobjedu. Nastup je upisao i Mateo Kovačić koji je ušao u igru u 78. minuti umjesto Isca.