Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:1 Eibar
Eibar

Mihaela Bradovski • subota, 06.02.2016.

Madridski Atletico uspio je na Vicente Calderonu svladati momčad Eibara, jedno od ugodnijih iznenađenja ove sezone. Gosti su imali vodstvo, ali Atletico je ipak uspio doći do preokreta i pobjede...

Nakon sjajnih nastupa u dosadašnjem dijelu sezone, Eibar je ušao u malu krizu, a na Vicente Calderonu upisao je treći poraz u nizu. Prošle sezone također je na vrlo dobar način odradio prvi dio sezone i onda ušao u veliku seriju poraza što mu je na kraju donijelo i ulazak u zonu ispadanja. Ostanak u Primeri može zahvaliti samo administrativnim problemima Elchea koji je ostao bez licence.

U ovom susretu Atletico je proigrao tek nakon primljenog pogotka. U prvom poluvremenu bilo je 0:0, a domaćin je smatrao kako je oštećen za nedosuđeni kazneni udarac kada je Capa srušio Correu u 16. minuti.

Već u 46. minuti Eibar je neočekivano poveo. Saul je pogriješio, pobjegao mu je Enrich, u sredini je bio Keko koji šalje loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije stvari ponovno sjedaju na svoje mjesto. Koke je ubacio, najviši u skoku bio je Gimenez koji poravnava na 1:1.

Nije se dugo čekalo na potpuni preokret, u 63. minuti novi pogodak nakon kornera, ovaj put po sličnom scenariju strijelac je bio Saul Niguez.

Točku na i stavio je Fernando Torres koji je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:1 što je Torresov 100. pogodak u dresu madridskog Atletica.

Kod gostiju debitirao je Josip Radošević ulaskom u 89. minuti umjesto Adriana.