Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.02.2016.

Dvojac s vrha ljestvice nastavlja bilježiti pobjede. Utrka između Juventusa i Napolija se nastavlja, Juventus je slavio kod Frosinonea, a Napoli je bio bolji od Carpija...

Carpijev bunker u Napulju izdržao je do 69. minute kada je Napoli konačno stigao do vodstva. Očekivalo se da će domaćin lakše slaviti, bio je priličan favorit uoči ovog susreta, ali teško je probijao obranu gostiju.

Kada je uspio nadmudriti obranu Carpija, Napoli nije uspio svladati Vida Beleca koji je odlično čuvao vrata svoje momčadi.

Ipak u 69. minuti domaćin dolazi do pogotka. Posve nepotrebno kazneni udarac skrivio je Daprela koji je hrvačkim zahvatom na travu bacio Koulibalyja i domaćin je dobio priliku za vodstvo. Iskoristio ju je Gonzalo Higuain koji realizira kazneni udarac.

Gosti su od 56. minute igrali ss igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Raffaele Bianco. Ivan Strinić odgledao je cijelu utakmicu s klupe.

I Juventus je očekivao lakši posao u gostima kod Frosinonea, a na kraju je tek u 73. minuti stigao do pogotka. Kao i Napoli, Juventus je također dominirao i na kraju zasluženo slavio.

U prvom poluvremenu istaknuo se domaći vratar Nicola Leali koji je obranio dva pokušaja Sturara i Morate, no u drugom dijelu gosti su ipak pronašli put do mreže.

U 72. minuti prvo je Dybala zatresao vratnicu, ali odmah nakon toga Alex Sandro odlično je ubacio za Juana Cuadrada koji zabija prizemnim udarcem.

U završnici susreta gosti stižu i do drugog pogotka, Morata je dobro povukao loptu do kaznenog prostora, uočio na desnoj strani Dybalu koji lijepim udarcem pogađa suprotni kut.

Milan je očekivao sva tri boda protiv Udinesea, no nije do njih došao. Mihajlovićeva momčad bila je ambicioznija, tražila je pogodak, ali postigla je samo jedan i to je bilo dovoljno tek za remi.

Gosti su neočekivano poveli već u 17. minuti. Kuzmanović je dobro pucao glavom, Gianluigi Donnarumma sjajnom obranom skrenuo je njegov pokušaj u gredu, no lopta se odbija točno do Pabla Armera koji pogađa praznu mrežu.

Promjene rezultata nije bilo sve do 49. minute. Tada je Milan odradio dobar kontranapad, Carlos Bacca dobro je pronašao Nianga koji ulazi u kazneni prostor i poravnava na 1:1.

Do kraja susreta Milan je bio bliži novom pogotku, no preciznosti je nedostajalo kod Bacce, a u 82. minuti nedostajalo je i sreće kod pokušaja Andree Bertolaccija koji je dobro pucao, ali pogodio gredu.

Andrija Balić i Stipe Perica nisu ulazili u igru.

Slično kao i Milan, Sassuolo je uz dosta promašenih prilika uzeo samo bod protiv Palerma. Susret je završio 2:2, Šime Vrsaljko odradio je prvo poluvrijeme za domaćina.

Palermo je poveo u 30. minuti pogotkom Vazqueza nakon dobre asistencije Trajkovskog, a Sassuolo je već u 50. minuti imao prednost. Prvo je u završnici prvog poluvremena Defrel izjednačio, a onda je u 50. minuti Missiroli glavom iz blizine preokrenuo rezultat.

Već tri minute kasnije Palermo je uspio poravnati preko Đorđevića i zadržao je bod iako je imao igrača manje od 75. minute nakon drugog žutog kartona Lazaara.

Torino je nastavio seriju loših rezultata domaćim porazom od Chieva 2:1. Imao je vodstvo od 19. minute pogotkom Benassija, ali gosti su napravili preokret. Prvo je Peres nespretno reagirao i pogodio svoju mrežu, a onda je u 72. minuti Birsa iz kaznenog udarca donio pobjedu momčadi iz Verone.

• Veni vidi vici07.02.2016. u 18:46
    Milan odigra dvije dobre utakmice, pobijedi Intera i Palerma bez problema i onda sve uprska protiv Udinesea