Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 08.02.2016.

Promjenom na klupi, promijenila se i sreća Rimljana. Roma je zaigrala bolje i počela skupljati bodove, a ove nedjelje u Rimu je svladana Sampdoria...

Roma je nakon dugo vremena uspjela povezati tri pobjede, a treća je ostvarena na domaćem travnjaku protiv Sampdorije. Rimljani su slavili s 2:1, mogli su i lakše do pobjede, ali Nakon što su gosti smanjili, na kraju su mogli i do boda.

Domaćin je u susret krenuo dobro, a prvu pravu priliku imao je u 20. minuti kada je Stephan El Shaarawy primio loptu u 16 metara, ali nije precizno pucao.

Na kraju prvog poluvremena lopta je ipak završila u mreži. Florenzi ju je donio praktički do kaznenog prostora, a nakon ubačaja i odbijene lopte glavom ju je pospremio u mrežu.

Odmah na početku drugog dijela domaćin dolazi i do drugog gola. Gostujuća obrana nije uspjela očistiti loptu s ruba kaznenog prostora, ona je došla do Diega Perottija, a novi član Rome iz voleja pogađa kut za 2:0.

I umjesto da domaćin mirno privede susret kraju, u 57. minuti Sampdoria smanjuje. Pucao je Fernando, lopta je na putu do gola pogodila Pjanića i završila u mreži.

U završnici susreta Roma je imala i malo sreće, u sudačkoj nadoknadi Mattia Cassani imao je dobru priliku, ali lopta je pogodila gredu.

U ranijem terminu Atalanta je ugostila Empoli, susret je završio bez pogodaka, a Marko Livaja igrao je od 72. minute umjesto Maccaronea.