Duvnjak odličan s devet pogodaka u pobjedi Kiela, debitirali Lacković i Brozović

Marko Zovko • četvrtak, 11.02.2016.

Nakon što je prvi mjesec bio rezerviran za nacionalne reprezentacije i Europsko prvenstvo u Poljskoj, rukometni svijet ponovo se vraća klupskoj sceni. Nastavljaju se nacionalna prvenstava, a među njima i njemačka Bundesliga, najjača liga u Europi.

Nijemci su novi europski prvaci čime su nadogradili dobar rad u omladinskim selekcijama te dali novi impuls ionako najkvalitetnijem i najgledanijem nacionalnom prvenstvu. Tako možemo pretpostaviti da će Bundesliga u godinama što slijede biti još i kvalitetnija, s najvećom gledanošću i konstantnim uspjesima u Europi. Njemački rukomet je ponovno na vrhu, nakon godina suše na reprezentativnom planu, a izvanrednih uspjeha njemačkih klubova u Europi, ovaj uspjeh zlatnih Sigurdssonovih izabranika ispravio je disbalans u njemačkom rukometu koji sada osim uvjerljivo najjače lige konačno ima i reprezentaciju dostojnu snage te lige.

Nakon skoro mjesec i pol pauze, na parket su prvi istrčali rukometaši Kiela i Gummersbacha, te Magdeburga i Leipziga. Kiel je bez većih problema svladao Gummersbach, a svojevrsno malo iznenađenje napravio je Leipzig porazivši ipak favoriziranog domaćina.

Zebre su u utakmicu ušle malo opuštenije, Gummersbach je bio ravnopravan protivnik sve do pred kraj prvog dijela, a čak su i vodili sa 9:7 u 18. minuti. Međutim, tada Kiel ubrzava, kako to oni i inače čine, te do kraja poluvremena prave seriju 7:2 i na odmor odlaze s prednošću od 14:11. U tom periodu naročito su se istaknuli naši reprezentativci Duvnjak i Lacković, inače novopečeni igrač Kiela. Duvnjak je zabio dva vezana gola za prednost Kiela od 11:9, a potom i Lacković zabija svoj prvijenac za Zebre.

U drugom poluvremenu Kiel sigurnom igrom održava prednost, te je pomalo i povećava tako da je utakmica konačno bila riješena u 49. minuti kada golom Ekberga Kiel odlazi na nedostižnih šest razlike. Do kraja susreta igra se gol za gol, a konačan rezultat bio je 31:26 za Kiel.

Najbolji igrač Kiela bio je Domagoj Duvnjak s devet pogodaka, jednom asistencijom i tri ukradene lopte. Istaknuli su se još Niclas Ekberg s osam, te Marko Vujin sa šest pogodaka, a vrlo dobar bio je i naš Lacković s tri pogotka čime je najavio da ima još toga za ponuditi u najboljoj konkurenciji. S druge strane kod Gummersbacha se istaknuo zlatni njemački reprezentativac Julius Kuhn s osam pogodaka nastavivši tako u odličnom ritmu iz polufinala i finala Europskog prvenstva kada je briljirao. Istaknimo još da je za Kiel debitirao još jedan naš reprezentativac Ilija Brozović, međutim nije se upisao u listu strijelaca.

U drugoj utakmici jučerašnjeg dana Leipzig je priredio malo iznenađenje porazivši u gostima Magdeburg. Osim u prvih deset minuta gosti su konstantno vodili, u pojedinim trenucima čak i sa sedam pogodaka razlike. Na kraju je završilo 31:28 za goste iz Leipziga koji su se ovom pobjedom bodovno izjednačili s Magdeburgom i učvrstili svoje mjesto na sredini ljestvice.

Na čelu ljestvice nalazi se Rhein-Neckar Lowen s 34 boda koliko ima i Kiel, ali s utakmicom više.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik11.02.2016. u 16:02