Lazio
Lazio 5:2 Verona
Verona

Branimir Korać • četvrtak, 11.02.2016.

U prvom susretu 25. kola Serie A Lazio je lakoćom slavio na svom stadionu protiv posljednjeplasirane Verone s visokih 5:2. Verona je tako ostala na samo jednoj pobjedi i na dnu ljestvice...

Da nema čak 12 remija, uvjerljivo najviše u Serie A, Verona bi već mogla razmišljati o sljedećoj sezoni u Serie B s obzirom da ima ubilježenu samo jednu pobjedu. Drugoj pobjedi nadala se u Rimu u gostima kod Lazija koji igra dosta promjenjivo, međutim na kraju je upisala visok poraz.

Nakon prvog poluvremena nije se činilo da će susret završiti s velikim brojem golova. Postignut je samo jedan pogodak i to na samom kraju prvog dijela kada je Lazio poveo s 1:0.

U 45. minuti Danilo Cataldi izdržao je start na 20-ak metara, zatim odlično proigrao Alessandra Matrija koji šalje loptu u suprotni kut.

Tu se domaćinu otvorilo i u petoj minuti drugog poluvremena postigao je i drugi pogodak. Još jednom je u ulozi asistenta bio Cataldi koji je odlično pronašao u sredini Stefana Maurija, a ovaj lakoćom zabija za povećanje vodstva.

Na novi pogodak čekalo se 20 minuta, a ponovno su igrači Lazija poslali loptu u mrežu. Nakon što nije dosuđen prekršaj nad Andersonom na rubu 16 metara, do lopte je došao Matri koji pronalazi Andersona u sredini kaznenog prostora, a ovaj pogađa praznu mrežu.

U 72. minuti Verona je smanjila prekrasnim pogotkom Greca iz slobodnog udarca, a nadu u potpuni povratak pružio je Luca Toni koji je u 79. minuti ostao zaboravljen u kaznenom prostoru i smanjio na 3:2.

Domaćin se ipak oporavio i do kraja susreta postigao dva pogotka. Prvo je Verona nepotrebno izgubila loptu na centru u 82. minuti, sijevnula je kontra koju je lijepim udarcem zaključio Keita. Točku na i stavio je u 90. minuti Antonio Candreva iz kaznenog udarca kojeg je izborio Lulić.