Fiorentina
Fiorentina 2:1 Inter
Inter

Ivan Detelić • nedjelja, 14.02.2016.

U zadnjoj utakmici 25. kola Serie A Fiorentina je dočekala Inter. U dvoboju Hrvata Kalinić je bio bolji od Brozovića i Perišića iako je Brozović uz postignuti pogodak od njih trojice bio možda i najbolji na terenu. Inter je poveo, ali Fiorentina je bila puno bolja i na kraju u 91. minuti došla do pogotka vrijednog tri boda...

Dominacija Fiorentine na početku utakmice nije donijela konkretnu prednost. U 14. minuti Iličić je bio u prilici, ali njegov pokušaj očišćen je s gol crte. Sedam minuta kasnije Fiorentina je oštećena kada Paolo Silvio Mazzoleni nije dosudio jedanaesterac za Viole, Miranda je srušio Tella, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Inter je nakon toga složio svoju prvu opasniju akciju i došao u vodstvo. Palacio je u 26. minuti dobro ubacio s desne strane iz teške situacije, a povratnu loptu Marcelo Brozović silovitim je udarcem s 10-ak metara poslao pod gredu. Četiri minute poslije na drugoj strani uzvratio je drugi naš reprezentativac na travnjaku Nikola Kalinić, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

Domaćini su nastavili s visokim pritiskom i kako se bližio kraj poluvremena tako je u zraku visio izjednačujući pogodak, dok su gosti povremeno pokušali složiti kontru. Malo prije odmora Handanović je na vratima Intera spašavao vodstvo nakon pokušaja Matiasa Vecina.

Brozović je bio najsvjetlija točka veznog reda Intera, što je još jednom pokazao na početku drugog dijela kada je držao konce igre u svojim nogama. U 50. minuti dalekometnim udarcem Iličić je pokušao iznenaditi Handanovića, ali bez uspjeha. Inter je držao domaće puno dalje od svog gola i Kalinić je bio odsječen od ostatka momčadi.

Ipak, u 60. minuti Fiorentina je izjednačila. Iličić je ubacio, Interova obrana zaboravila na trojicu igrača, a glavom je pogodio Borja Valero. Pogodak i podrška s tribina dali su polet domaćim igračima koji su potom krenuli po novi pogodak. Nova sumnjiva situacija dogodila se u 64. minuti kada je unutar kaznenog prostora lopta pogodila u ruku Alexa Tellesa, ali i ovoga puta sudac nije dosudio najstrožu kaznu.

U 69. minuti Iličić je imao priliku iz slobodnog udarca, nakon što je Brozović srušio Kalinića, ali pucao je previsoko. Ivan Perišić na teren je za goste ušao u 71. minuti, da bi u 82. minuti Inter ostao s igračem manje kada je Telles dobio drugi žuti karton.

Mauro Zarate, koji je ušao sredinom drugog poluvremena bio je pokretačka snaga domaćina prema pobjedi. Nakon nekoliko opasnih prodora, u prvoj minuti sudačke nadoknade promiješao je gostujuću obranu i unutar šesnaesterca pucao iskosa, loptu je odbio Handanović, ali samo u natrčalog Khoumea Babacara koji šalje loptu u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi koja je trajala čak šest minuta na terenu je zaiskrilo tako da je Zarate zaradio crveni karton dok je Kondogbia svoje isključenje zaradio nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

• Veni vidi vici15.02.2016. u 11:14
    zašto nije upisan rezultat sa utakmice Carpi - Roma 1:3 i bodovi Romi (47 bodova, a ne 44) u tablicu sa strane?