Barcelona
Barcelona 6:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2016.

U posljednjem susretu 24. kola Primere Barcelona je na Camp Nouu svladala Celtu s visokih 6:1. Među strijelce upisao se i Ivan Rakitić, a potez utakmice je asistencija Lea Messija iz kaznenog udarca za hat-trick Suareza...

Celta se hrabro postavila na Camp Nouu, nije se došla samo braniti, ali s takvim nastupom izdržala je 60 minuta. Na odmoru je bilo 1:1, ali u nastavku susreta na krilima Luisa Suareza domaćin je visoko slavio sa 6:1.

Ivan Rakitić ovaj put krenuo je s klupe, u igru je ušao u 61. minuti umjesto Sergija Roberta i do kraja susreta uspio se upisati među strijelce.

U prvih pola sata zabilježeno je nekoliko prilika na obje strane, Celta je imala možda i najbolju kada je Bravo odlično obranio pokušaj Wassa, ali Barcelona je bila ta koja je povela.

U 28. minuti susreta Messi je fantastično izveo slobodan udarac s 25 metara i pogodio gornji kut gola Alvareza koji nije imao nikakve šanse. U prošlom dvoboju na Camp Nouu vratar Celte radio je čuda i gosti su slavili 1:0, ali ovaj put nije puno pomogao.

Do odlaska na odmor Celta je poravnala na 1:1 i to nakon što je Alba u 16 metara srušio Guidettija koji je i izveo kazneni udarac te prevario Brava.

Odmah na početku drugog dijela Luis Suarez najavljuje svoj show, nakon odličnog solo prodora Neymara bio je u dobroj poziciji, međutim zaustavila ga je vratnica.

U 59. minuti Suarez postiže svoj prvi pogodak i vraća prednost na stranu domaćina. Messi je krasno pronašao Urugvajca koji zabija za 2:1.

Celta je tu krenula hrabrije prema naprijed i Wass je ponovno opasno prijetio, no Bravo je bio spreman na njegove pokušaje, a u 75. minuti Barcelona je stigla do trećeg pogotka i rješenja pitanja pobjednika. Messi je još jednom pronašao Suareza koji ponovno zabija.

No domaćin tu nije stao. U 81. minuti dosuđen je kazneni udarac, Messi ga je izveo, ali nije pucao na gol već je dodao u desno za natrčalog Suareza koji postiže neobičan pogodak.

Golijadu je nastavio Ivan Rakitić u 84. minuti idealnim utrčavanjem kroz sredinu obrane nakon savršene lopte Suareza i prebacivanja Alvareza da bi u samoj završnici pogodak postigao i Neymar za konačnih 6:1.

• Obrisan korisnik15.02.2016. u 16:26
    Veličanstveno-potezi koji ulaze u legendu nogometa... i nesebičnost , kemija u momčadi odlična. Spektakl na čelu sa najboljim svih vremena u klubu koji ne poznaje riječ parkirati autobus.
  • fil2515.02.2016. u 11:31
    Ovaj gol nakon penala je neregularan jer je Suarez prerano ušao u 16-erac al svejedno je Messi genijalac i ovi njegovi potezi su fantazija. Neznam koji je potez boji. Gol iz slobodnjaka, dodavanje za 2:1 ili dribling kod penala.
    fil25
  • Veni vidi vici15.02.2016. u 11:06
    fantazija
    Veni vidi vici
  • vjesu15.02.2016. u 00:28
    Sazetak traje 12 min i to sve govori o ovoj rapsodiji :-). Trojac MSN je jos neviden u povjiest nogometa. Kako je Suarez samo sjeo ovoj Barceloni, nevjerojatno. Mislim da je kljuc svega sloga, zajednistvo i nezavídnost jedni na druge. Mos' mislit da bi Ronaldo penal dodao Baleu ili nekom drugom da... [više na forumu]
    vjesu
  • signum_temporis14.02.2016. u 23:19
    Suarez 3 gola i 2 asist. Messi 1 gol i 2 asist. Neymar 1 gol i 1 asist. Oni ne igraju, oni se igraju...