Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2016.

U dva subotnja susreta 24. kola španjolskog prvenstva Real Madrid i Villarreal stigli su do pobjeda. Real je tako prestigao Atletico i sada je drugoplasirani s dva boda više dok je Villarreal došao Atleticu na tri boda zaostatka...

Real Madrid svladao je na Santiago Bernabeuu Athletic Bilbao i tako nastavio pobjednički niz. Od dolaska Zinedinea Zidanea, bio je to najteži posao za Madriđane na svom stadionu, no ipak su bili bolji i očekivano su slavili.

Od prve minute u domaćem sastavu krenuli su Luka Modrić i Mateo Kovačić, Modrić je dobro odradio cijelu utakmicu dok je Kovačića u 72. minuti zamijenio Isco.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti i to pogotkom sve češće kritiziranog Cristiana Ronalda koji je na dodavanje Benzeme odličnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Međutim vrlo brzo gosti su se oporavili i već u desetoj minuti bilo je 1:1. Varane je loše vraćao loptu prema Navasu koji nije bio spreman za to dodavanje, nesporazum je kaznio Eraso i vratio goste u igru.

U 30. minuti Baski su mogli povesti s 2:1. Aduriz je ubacivao, lopta je neugodno išla prema vratima, ali je pogodila gredu i domaćin je odahnuo.

Do kraja prvog dijela domaćin je uspio postići dva pogotka i visoko slaviti. James Rodriguez u 37. minuti krasnim udarcem vratio je prednost na stranu domaćina, a u sudačkoj nadoknadi među strijelce upisao se i Toni Kroos.

U drugom dijelu sve ono najvažnije dogodilo se u zadnjih deset minuta. Prvo je u 83. minuti Raphael Varane zaradio drugi žuti karton, a unatoč igraču manje Real Madrid postiže i četvrti pogodak, strijelac je bio Ronaldo na dodavanje Lucasa. U samoj završnici Elustondo je postavio konačnih 4:2.

Villarrealu je bio dovoljan jedan pogodak za pobjedu protiv Malage u čijim redovima je do 75. minute igrao Duje Čop.

Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Roberto Soldado u 18. minuti.