Petar Jenjić • nedjelja, 14.02.2016.

Četiri susreta ranijeg programa Primere donijela su pobjede Real Sociedada, Eibara, Atletico Madrida i Seville. Sve četiri pobjede ostvarene su bez primljenog pogotka...

Real Sociedad – Granada 3:0

U prvoj utakmici dana Real Sociedad je bio puno bolja momčad i zasluženo je slavio. Na prvi pogodak smo čekali do 21. minute kada Mikel Oyarzabal zabija za 1:0. Do 45. minute nije bilo neke veće prilike. Tada na scenu stupa Jonathas koji zabija za povećanje vodstva lijepim udarcem unutar desne stative na asistenciju Carlosa Vele.

Domaći ni tu nisu stali. U 60. minuti Oyarzabal ponovno zabija, samo je morao skrenuti loptu u praznu mrežu, a u ulozi asistenta opet je bio Vela.

Duboko unutar sudačke nadoknade gosti su imali dvije velike prilike preko Frana Rica i Rubena Rochine, no rezultat se nije mijenjao.

Sevilla – Las Palmas 2:0

Prvu priliku na utakmici za domaće imao je Jose Antonio Reyes koji je uputio odličan udarac pod gredu, no Javi Varas je bio siguran i obranio njegov šut.

Prvu priliku gosti su imali u 25. minuti, no udarac Jonathana Viere otišao je malo iznad gola. Do kraja poluvremena Las Palmas imao je dvije prilike međutim udarac Domingueza Tanausa obranio je Sergio Rico, a udarac Jonathana Viere zaustavila je stativa.

Sevilla je čekala na gol do 69. minute, kada Ever Banega zabija u desne rašlje na asistenciju Victora Vitola. Isti igrač je u ulozi asistenta još jednom šest minuta kasnije. Ovaj put gol za Sevillu zabio je Kevin Gameiro.

U 90. minuti pogodak za goste zabija Sergio Araujo, ali je poništen zbog zaleđa. Dvije minute kasnije posljednju priliku imala je Sevilla, no udarac Juana Munoza otišao je malo povrh gola.

Eibar – Levante 2:0

Na pogodak smo trebali čekati do 37. minute kada Borja Baston posprema loptu u mrežu na asistenciju Takashija Inuija. Domaći su do kraja poluvremena imali još jednu priliku, ali udarac Jota brani Diego Marino.

U 58. minuti Eibar povećava vodstvo na 2:0. Loptu je u vlastitu mrežu poslao Tono. Jota je još jednom u prilici bio u 87. minuti, no novom pogotku se ispriječila lijeva stativa.

Josip Radošević za domaće je ušao u igru u 78. minuti.

Getafe – Atletico Madrid 0:1

Do vrijedne gostujuće pobjede stigao je Atletico. U ne pretjerano atraktivnoj utakmici minimalno su slavili protiv Getafea. U vodstvo su došli već u drugoj minuti, Fernando Torres zabio je asistenciju Yannicka Carrasca.

To je zapravo bilo sve od ove utakmice. Atletico nastavlja borbu za prvo mjesto, dok je Getafe upisao četvrti poraz zaredom i ostao na 13. mjestu.

• Obrisan korisnik15.02.2016. u 16:35
    atletico skuplja bodove na talijanski način. Imaju i dosta sreće u tim minimalnim pobjedama. Vidi se trag da je Simeone proveo svoju dugu igračku karijeru u italiji. Izvlači maksimum iz ove ekipe.