Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 4:1 Reims
Reims

Mihaela Bradovski • subota, 20.02.2016.

Parižani nastavljaju dominaciju francuskim nogometom, a problema nisu imali niti protiv Reimsa. Skroman protivnik i glatka pobjeda PSG-a koji je slavio s 4:1 uz dominaciju kroz svih 90 minuta...

Reims nije uspio stvoriti probleme PSG-u i Parižani su glatko slavili s 4:1 te povećali prednost na vrhu ljestvice na ogromnih 27 bodova. U 27 odigranih kola momčad Laurenta Blanca upisala je čak 23 pobjede uz četiri remija i gol razliku 67:13. Drugoplasirani Monaco daleko je iza i čeka se samo matematička potvrda obrane naslova PSG-a.

Od početka susreta PSG je preuzeo dominaciju, a prvi pogodak postigao je već u 12. minuti. Vrlo jednostavna akcija, fantastično dodavanje Zlatana Ibrahimovića kroz obranu gostiju, utrčao je Gregory van der Wiel i rutinski pogodio mrežu.

Iako je PSG bio bolji, gosti su pokušavali doći do pogotka i u tome su uspjeli uz veliku pomoć vratara Trappa. De Preville je izveo slobodni udarac, Prince Oniangue došao je do lopte ispred Trappa, vratar Parižana otišao je u prazno, a lopta u mrežu.

U završnici prvog dijela domaćin se ipak odvaja. Prvo u 43. minuti gostujuća obrana nije mogla zaustaviti Ibrahimovića koji je unio loptu u 16 metara, nakon neuspjelog čišćenja lopta je ponovno došla do njega, a Šveđanin rutinski pogađa za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi još jedan pogodak domaćina. Ibrahimović je gurnuo loptu u 16 metara, ona dolazi do Edinsona Cavanija koji podiže na 3:1.

U drugom poluvremenu manje uzbuđenja, ali PSG je bez obzira na to stigao do još jednog pogotka. U 68. minuti Van der Wiel odužio se Ibrahimoviću asistencijom za konačnih 4:1.

Promjena više nije bilo i Parižani su odnijeli visoku pobjedu.