MAXtv Prva liga, 23. kolo, 21.02.2016, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 905

Simona Margetić • nedjelja, 21.02.2016.

Slaven Belupo ponovno je bio crna ovca za Osijek. Tako je još od 2007. jer su Osječani tada zadnji puta slavili na Gradskom stadionu u Koprivnici. Ovog puta presudio im je pogodak Ozobića u prvom poluvremenu.

U prvoj utakmici pred domaćom publikom u nastavku prvenstva, Farmaceuti su uzeli sva tri boda. U sklopu 23. kola minimalno su svladali Osijek i tako nastavili tradiciju domaćih nastupa s ovim protivnikom. Osječani su posljednji put u Koprivnici slavili davne 2007. godine, od kada su odigrali još 13 susreta. Jednom su uspjeli odigrati bez pogodaka, dok je u ostalih 12 slavio koprivnički prvoligaš.

Kako su i najavljivali, Koprivničanci su se postavili na pravi način. Od prve minute su agresivno krenuli na protivnički gol, ali pogodak je pao tek krajem prvog dijela, u 38. minuti. Barić je poslao s desne strane u šesnaesterac, Lesjak ju nije stigao zaustaviti, a prigodu je iskoristio Ozobić i pogodio u desni kut za vodstvo domaćina.

Nastavili su Koprivničanci u istom ritmu, dok je dobar dio posla za Osječane odradio Mikulić. Pokušavali su mu zaprijetiti i kapetan Delić i Ejupi pa Međimorec, ali siguran je bio gostujući vratar. S druge su strane pokušali nešto Perošević i Knežević, no lopta ipak nije zatresla mrežu za izjednačenje pa je susret završio u korist Farmaceuta.

Slaven Belupo osigurao je nova tri boda u utakmici važnoj za obje momčadi koje žele što dalje od opasne zone tablice Prve HNL. Trenutno se nalazi na sedmom mjestu s osvojena 24 boda, dva manje od šestoplasiranog Intera i četiri više od osmoplasiranog Osijeka.