Petar Jenjić • nedjelja, 13.03.2016.

U nastavku 29. kola Primere Sevilla je nakon golijade slavila protiv Villareala uz sjajan pogodak Konopljanke, dok se Athletic Bilbao lako obračunao s Real Betisom.

Sevilla – Villareal 4:2

Sevilla se pobjedom približila upravo Villarealu na pet bodova zaostatka kojemu je ovo bio drugi uzastopni poraz.

Prvu priliku imao je Kevin Gameiro u osmoj minuti, ali je njegov udarac glavom završio pokraj gola. U 23. minuti upravo Gameiro šalje loptu u kazneni prostor, koju prima Iborra i posprema loptu u mrežu. Međutim prednost domaćina nije dugo trajala. Već šest minuta kasnije Cedric Bakambu zabija za izjednačenje. Potpuni preokret uslijedio je u 37. minuti kada Adrian upošljava Bakambu koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

Početkom nastavka Victor Ruiz, želeći izbiti loptu u korner, šalje loptu u vlastitu mrežu i dovodi utakmicu na početak. U 65. minuti Jevhen Konopljanka sjajnim pogotkom s 30-ak metara okreće rezultat i dovodi Sevillu u vodstvo. Gosti prijete u 77. minuti, ali udarac Lea Baptistaa brani Sergio Rico. Dvije minute kasnije Ever Banega dobija drugi žuti karton i Sevilla je morala utakmicu završiti s desetoricom. Međutim to im nije pomoglo. Do kraja je Sevilla postigla još jedan pogodak. U 91. minuti Jose Antonio Reyes potvrdio je pobjedu domaćeg sastava.

Athletic Bilbao – Real Betis 3:1

Nogometaši Athletic Bilbaa stigli su do četvrte pobjede u nizu, dok je Real Betis upisao prvi poraz nakon šest utakmica.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti. Petros je uputio pas prema Rubenu Castru unutar kaznenog prostora, a njegov udarac odlazi malo iznad gola. Devet minuta kasnije Athletic dolazi u vodstvo. San Jose odigrava dodavanje prema Sabinu koji posprema loptu u mrežu. U 44. minuti za 2:0 zabija Mikel Rico.

Već na početku nastavka treći pogodak za Athletic. Na pravom mjestu još se jednom našao Sabin i postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U 83. minuti Ruben Castro je bio u prilici za pogodak, ali je pogodio stativu. Dvije minute kasnije isti igrač zabija glavom za konačnih 3:1.