Barcelona
Barcelona 6:0 Getafe
Getafe

Nikola Raič • subota, 12.03.2016.

Subotnji program u Primeri otvorili su Barcelona i Getafe na Nou Campu, a domaćin je upisao novu visoku pobjedu…

Prije dvoboja s Arsenalom, Barcelona je odradila prvenstveni dvoboj protiv Getafea. Gosti su bili u igri 15-ak minuta, a do kraja su ispraćeni sa šest „komada“ u svojoj mreži.

Trener Barcelone Luis Enrique uživa u nastupima svoje momčadi te je fokusiran samo na onu koja tek dolazi:“Došli smo do posljednjeg dijela sezone, a pred nama su utakmice protiv klubova kojima su bodovi prijeko potrebni, ali i mi želimo osvojiti sva tri boda koja će nas približiti našem cilju. Ne smijemo si dozvoliti kiks koji će smanjiti našu prednost. Vjerujem svojim igračima, zaista su fenomenalni ove sezone.“

Gostujući trener na Nou Camp dolazi sa samo jednim bodom u posljednjih osam utakmica i pozicijom tik iznad zone ispadanja. Svjestan je teškog zadatka koji se nalazi pred njegovom momčadi:“Znamo koliko su oni dobra momčad, ali naravno da se nadamo pozitivnom rezultatu. Moramo odigrati dobru utakmicu i iskoristiti prilike koje nam se otvore. Uz sve to, oni moraju imati loš dan,“ rekao je trener Getafea Segura.

Klasičnu predstavu Barcelone gledali smo danas. Potpuna kontrola, dominacija i stvaranje prigode za prigodom. Prvu takvu je nespretno u svoju mrežu realizirao Rodriguez i tu je već bilo jasno da ovo neće biti dan gostiju.

U 10 minuti, Messi je imao priliku povećati vodstvo, ali je njegov udarac s bijele točke obranio Guaita. Messi se iskupio za promašaj s bijele točke dvama asistencijama za povećanje vodstva na 3:0.

Prvo je u 19. minuti odlično poslužio Munira, a u 32. Neymara za visoko vodstvo Barcelone i rješenje ove utakmice. Do odmora zabio je i Messi te je tako u potpunosti pao u zaborav njegov novi promašeni kazneni udarac.

U nastavku gledamo istu priču. Prvo je Messi kompletirao hat – trick asistencija, sjajnim dodavanjem za Neymara, a na 6:0 povisio je Arda Turan. Prekrasan pogodak postigao je Turan, nakon kratkog dodavanja Piquea, „škaricama“ je pospremio loptu u mrežu nemoćnog Guaite.

Ivan Rakitić uživao je u pobjedi svoje momčadi s klupe i odmarao za uzvratni susret Lige prvaka protiv Arsenala.