Las Palmas
Las Palmas 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Petar Jenjić • nedjelja, 13.03.2016.

U posljednjoj utakmici današnjeg programa, nogometaši Real Madrida stigli su do 2:1 pobjede na gostovanju kod Las Palmasa pogocima Sergija Ramosa i Casemira, dok je za domaći sastav gol zabio Willian Jose. Luka Modrić zamijenjen je u 90. minuti utakmice.

Nogometaši Reala večerašnjim slavljem prekinuli su Las Palmasov niz od tri pobjede i upisali baš svoju treću u nizu.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći preko Williana Joesa u 10. minuti, ali njegov udarac obranio je Keylor Navas. U 24. minuti Real prijeti preko Cristiana Ronalda, no njegov udarac brani Varas i izbacuje loptu u korner. Korner je izveo Isco, a najviši u skoku bio je Sergio Ramos i pospremio loptu u mrežu za 1:0. S ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Prvu šansu u nastavku imao je Las Palmas preko Nilija u 66. minuti, ali njegov udarac lijepo brani Navas. Četiri minute kasnije Gareth Bale šutirao je s 20 metara, no njegov udarac otišao je pokraj gola. U 75. minuti gosti iz Madrida opasno su živjeli, kada je udarac Moma očišćen s crte.

U 87. minuti Willian Jose postiže pogodak na asistenciju Moma i izjednačio na 1:1. Međutim gosti brzo uzvraćaju. U 90. minuti Casemiro je bio najviši u skoku i postigao pogodak za pobjedu gostiju iz Madrida. Do kraja utakmice Sergio Ramos dobio je drugi žuti karton i morao je napustiti igru. Za Las Palmas još jednom je priprijetio Jonathan Viera, no njegov slobodni udarac obranio je Navas. Luka Modrić zamijenjen je u 90. minuti utakmice, a Mateo Kovačić ušao je u 60.