MAXtv Prva liga, 28. kolo, 20.03.2016, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 12726

Branimir Korać • nedjelja, 20.03.2016.

Nakon vrlo lošeg nastupa u Kupu, Hajduk je odigrao znatno bolje u prvenstvenom dvoboju i odnio je pobjedu protiv Dinama s minimalnih 1:0. U vrlo zanimljivom i sadržajnom derbiju Splićani su zasluženo slavili zahvaljujući pogotku Tudora iz četvrte minute susreta...

Damir Burić ispunio je obećanje i Hajduk se predstavio u sasvim novom svjetlu. Agresivan, motiviran i do krajnjih granica požrtvovan na kraju je zasluženo slavio protiv Dinama s 1:0.

Modri su olako ušli u utakmicu, dio igrača pokazao je nevjerojatnu taktičku nedisciplinu u odrađivanju obrambenih zadataka, prema naprijed su previše komplicirali i Zoran Mamić je komotno mogao promijeniti sedam-osam igrača s obzirom na njihove nastupe. Neki nisu ničim opravdali povjerenje i trebaju se zamisliti nad svojim nonšalantnim nastupom.

S druge strane Hajduk je bio posve suprotan. Agresivan, konkretan i opasan, svaki izlet prema naprijed na Dinamovu obranu koja je bila puna rupa zbog neobavezne igre dijela igrača, predstavljao je veliku opasnost. Mogli su Modri i teže stradati bez obzira na prilike koje su i sami imali.

Već početni trenuci susreta najavili su otvoren i zanimljiv dvoboj. Dinamo je odmah zaprijetio preko Muse, ali Hajduk je bio taj koji je brzo pronašao put prema mreži. U četvrtoj minuti Sušić je dugačkim proigravanjem pronašao Tudora, Dinamove obrane nije nigdje bilo i mladi Hajdukov igrač sjurio se prema Eduardu i rutinski zabio za vodstvo.

Dvije minute kasnije velika sreća za goste. Vlašić je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila prvo lijevu, a zatim desnu vratnicu i odbila se u ruke Eduarda.

Do kraja prvog poluvremena Dinamo je imao inicijativu, stvorio je nekoliko prilika koje je prvenstveno Rog upropastio, a Hajduk je jednom zaprijetio i to bombom Kalika s 30 metara koja je otišla malo pokraj vratnice.

Burić je u tih 45 minuta ostao bez Roguljića i Juranovića koji su morali izaći zbog ozljede, no ulazak Kalika nije stvorio probleme gostima, mladi Australac vrlo dobro odradio je svoj dio posla.

Mamić je od početka drugog dijela uveo Brekala koji je pokušavao, no prečesto se gubio u silnim driblinzima, Dinamo se potpuno otvorio što je ostavilo puno prostora domaćinu za kontranapade.

Na startu drugog dijela Sušić je u dva navrata opasno prijetio, ali lopta nije htjela u gol da bi uslijedilo razdoblje igre u kojem je Dinamo stvorio svoje najbolje prilike.

Dva puta iz odlične pozicije nije uspio zabiti Henriquez, jednom je glavom odlično pucao Schildenfeld, no rezultat se nije mijenjao.

U zadnjih deset minuta dvije velike prilike imao je domaćin, prvo Tudor trese gredu s 18 metara, a zatim Sušić ne zabija na dodavanje Veleza sa svega četiri metra.

Hajduk odnosi pobjedu i puni se samopouzdanjem uoči nastavka sezone dok u Dinamu imaju puno razloga za nezadovoljstvo pa i ljutnju zbog (ne)angažmana nekih skupo (pre)plaćenih "zvijezda".

• Dalmatino_Th20.03.2016. u 20:44
    Pobjeda za samopouzdanje momčadi Hajduka i prikrivanje svih dosadašnjih grešaka uprave.
    Dalmatino_Th
  • Šaljivac20.03.2016. u 18:44
    S jedne strane igrači hajduka su danas rasturali. Šteta,mogli smo dobit i većom razlikom,ali pobjeda je tu,a to je najvažnije. S druge strane,Zoki i igrači očito već slave titulu pa su ušli opušteno. Ali još je rano za harmonikaše i hitove s istoka......
    Šaljivac
  • narada10820.03.2016. u 18:04
    lol „bolji točno za taj jedan gol". Hajduk je imao prigode za 3-4 gola, tako su dominirali. Moglo je komotno biti 4:1.
    narada108
  • Obrisan korisnik20.03.2016. u 17:52
    Loše postavljena igra od Mamića.Razbija koheziju momčadi stalnim miksanjem bez potrebe.Ako nisu u stanju odigrati dvije utakmice u četiri dana onda je to žalosno.Naročito ako se zna koliko su plećeni.U redu za ozlijeđene ali šta je sa Sigallijem koji je puno bolji od nesigurnog Taravela!Siguran sam... [više na forumu]
  • vjesu20.03.2016. u 17:31
    Hajduk bolji i imao cistije sanse (dva puta su pogodili vratnicu). Dinamo nije imao nijednu bas sto postotnu sansu. Kod Dinama jedino Coric zasluzio prolaznu ocjenu. Ajde nije lose da prvenstvo nakon 100 godina opet do kraja ostane napeto.