MAXtv Prva liga, 28. kolo, 18.03.2016, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1009

Branimir Korać • petak, 18.03.2016.

28. kolo MAXtv Prve lige otvorili su u Osijeku istoimeni domaćin i Zagreb, a Osječani su na kraju odnijeli pobjedu 2:0 čime su napravili veliki korak prema ostanku u ligi dok je Zagreb sada još bliže ispadanju...

Marko Tešija
30'
11
Anto Gudelj
38'

Dražen Madunović

Pogocima Alena Grgića Osječani su stigli do tri važna boda u susretu protiv Zagreba. Slavili su s 2:0, mogli su i uvjerljivije do pobjede, no Dominik Livaković ponovno je obranio dosta toga i spriječio još teži poraz Zagreba.

Obje momčadi i u ovom susretu nastupile su oslabljene neigranjem nekolicine važnih igrača, no pokazalo se kako Osijek ima duži roster i kako može lakše pokrpati te rupe.

U prvih 20 minuta domaćin je imao inicijativu i pokušavao je doći do pogotka, ali mreža se nije tresla, no zato je u 22. minuti.

Akciju je započeo Knežević ubačajem u 16 metara, Livaković je odbio loptu do Šorše koji dobro vidi usamljenog Grgića i domaćin dolazi do prednosti.

Do kraja prvog dijela pogodaka više nije bilo, a gostujući stručni stožer imao je pune ruke posla jer je već do odmora morao napraviti dvije izmjene i to zbog izlazaka Stubičana i Stepčića.

Odmah na početku drugog poluvremena Osijek dolazi do drugog pogotka. Ponovno je strijelac Grgić, proigrao ga je Knežević i ovaj nije imao težak posao s desne strane kaznenog prostora poslati loptu u mrežu.

Do kraja susreta još ponešto pokušaja na obje strane, najbolju domaću priliku upropastili su oklijevanjem Perošević i Šorša u 63. minuti dok je Zagreb blizu pogotka bio deset minuta kasnije kada je Medić bio koji centimetar neprecizan.