Dinamu pripao neizvjesni derbi kola, Square i Vrgorac nastavili odličnu seriju

Niko Rukavina • nedjelja, 10.04.2016.

U vrlo zanimljivom i neizvjesnom derbiju kola Futsal Dinamo je pobijedio Uspinjaču te ju gotovo izbacio iz borbe za doigravanje. Vrgorac i Square su nastavili s odličnom formom, a Nacional i Split su upisali uvjerljive pobjede, od čega je Splitova bila rekordna ove sezone.

Futsal Dinamo – Uspinjača 3:2

Futsal Dinamo slavio je u dramatičnoj utakmici između dva izravna konkurenta za play-off. Modri su dva puta vodili, Uspinjača se dva puta vraćala, a Dinamo je pobjednički pogodak zabio minutu prije kraja.

Dvoboj gradskih rivala bio je vrlo izjednačen, Dinamo je poveo u 6. pogotkom Nikole Perkovića, a Uspinjača je izjednačila šest minuta kasnije preko Kristijana Postružina te se s rezultatom 1:1 otišlo na odmor, iako je Uspinjača do kraja poluvremena bila bolja momčad na terenu, ali je Goran Škorić u nekoliko navrata spasio Dinamo.

Nastavak utakmice Dinamo je otvorio bolje, Matej Horvat je pogodio gredu, a u 28. Modri su poveli pogotkom Davora Kanjuha. Žuta podmornica je potom ponovno preuzela inicijativu te je, nakon pogođene grede, izjednačila u 32. preko Tina Čirjaka.

Do kraja utakmice bilo je napeto na obje strane, Uspinjača je uvela i golmana-igrača, no Dinamu je vrjendu pobjedu, koja ih je približila na korak do play-offa, donio sjajni Kanjuh, najbolji igrač Futsal Dinama u prvoj prvoligaškoj sezoni.

Potpićan 98 AD Tokić – Square 0:5

Dubrovački Square potvrdio je da se nalazi u sjajnoj formi te je u Labinu s glatkih 5:0 razbio Potpićan i dodatno se približio play-offu. Glavni igrač Dubrovčana, Tomislav Bevanda načeo je domaćine već u 4. minuti, a na 2:0 je povisio Stjepan Rezo u 13. te se s prednosti od dva razlike za Square otišlo na odmor.

Pitanje pobjednika gosti su riješili do 25. minute kada su zabili Marinko Šamija i Maro Đuraš, a na konačnih 5:0 postavio je Bevanda dvije minute prije kraja.

Dubrovčani do kraja sezone dočekuju Osijek Kelme, gostuju kod budućeg drugoligaša Murtera, te u posljednjem kolu na domaćem terenu dočekuju izravnog konkurenta Vrgorac.

Vrgorac – Alumnus 4:2

Malonogometaši Vrgorca nastavili su s odličnom formom te su upisali četvrtu pobjedu u nizu, i ostali u gustoj utrci za play-off. Vrgorac je do odmora pogocima Damira Znaora i Saše Subotića stvorio ugodnu prednost od 2:0.

Subotić je u 29. zabio svoj drugi pogodak, Ivan Matan je smanjio, o već u sljedećoj minuti Mijo Marinović poentira za 4:1. Za konačnih 4:2 pogodio je Matan.

Split Tommy – Novo Vrijeme 13:0

Split Tommy je protiv makarskog Novog Vremena upisao rekordnu pobjedu sezone. S obzirom na proljetnu formu, Makarani su najizgledniji kandidati za doigravanje za ostanak u 1. HMNL. Split je već do odmora stvorio prednost od 6:0.

Hat-trick je zabio Brazilac Davi, po dva pogotka Josip Suton i Nikola Pavić, te po jedan Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Duje Bajrušović, Franco Jelovčić, a još je dva autogola zabio Mate Vuković.

Osijek Kelme – Nacional 0:7

Aktualni prvak i vodeća momčad prvenstva, zagrebački Nacional, očekivano je razbio Osijek Kelme u dvorani Zrinjevac. Najbolji igrač susreta bio je slovenski reprezentativac Igor Osredkar koji je zabio hat-trick.

Nacional je došao u vodstvo u 9. minuti pogotkom Luke Perića, a ubrzo je Osredkar dvama pogocima povisio na tri razlike, a isti igrač je u 28. zabio svoj treći pogodak za 4:0.

Posljednja tri pogotka Nacional je zabio u samom finišu dvoboja preko Vedrana Matoševića, Renata Koturovića i Mislava Baneka.

Murter – Solin 4:6

Malonogometaši Solina upisali su drugu prvenstvenu pobjedu te su se dodatno odmaknuli od pretposljednje pozicije, a Murter je ovim porazom i matematički ispao iz lige. Solin je do 13. minute imao prednost od 2:0, no Murter se pogocima Tonija Katalinića i Marka Perana vratio u igru.

No, Pjero Andrijašević do kraja susreta postiže još tri pogotka (sveukupno četiri) te rješava pitanje pobjednika.