Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 1:3 Las Palmas
Las Palmas

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.04.2016.

U posljednjem susretu 32. kola španjolske Primere nogometaši Las Palmasa upisali su treću uzastopnu pobjedu. Ovoga puta slavili su na gostovanju kod Deportiva rezultatom 1:3 nakon što su bili u zaostatku. Dvostruki strijelac bio je Sergio Araujo.

Federico Cartabia stvorio je prvu opasnu situaciju pred golom Las Palmasa u 25. minuti, no njegov udarac s ruba šesnaesterca obranio je Javi Varas. Jonathan Viera stvorio je prvu priliku za Las Palmas četiri minute kasnije, ali udarac volejem otišao je iznad gola. Vratar Deportiva Manu prvi se puta imao priliku iskazati u 35. minuti kada je obranio udarac Nilija. Do kraja poluvremena obje momčadi su imale po dvije prilike, no bez pretjeranog uspjeha.

Na samom početku nastavka pogodak postiže Deportivo. Fernando Navarro je poslao jednu visoku loptu, koju je primirio Lucas Perez Martinez i zabio za 1:0. U 55. minuti Nili zabija za izjednačenje, no gol mu bude poništen zbog zaleđa. Međutim prednost Deportiva još je trajala samo tri minute. Figureoa Cabrera Momo odigrao je odličnu loptu prema Sergiju Arauju koji pogađa za izjednačenje.

Juanfran je u 70. minuti šutirao s dvadesetak metara, ali je Varas obranio njegov udarac. Gosti preokreću u 79. minuti kada pogodak zabija David Garcija na asistenciju Aythamija. Deportivo je pritisnuo Las Palmas u potrazi za izjednačenjem,a najznačajniju priliku imao je Lucas Perez Martinez u 92. minuti, ali je pogodio gredu. Do kraja susreta gosti su zabili i treći pogodak, a strijelac po drugi puta bio je Araujo na asistenciju Nabila El Zhara te riješio pitanje pobjednika.

Deportivo sljedeći vikend gostuje kod Seville, dok će Las Palmas ugostiti Sporting Gijon.