Branimir Korać, Petar Jenjić • subota, 09.04.2016.

Barcelona ponovno nije slavila u gostima kod Real Sociedada što su iskoristili Real Madrid i Atletico Madrid koji su se približili na ljestvici...

Treću utakmicu zaredom u Primeri Barcelona je ostala bez pobjede i tako je kompromitirala praktički već napola osiguranu titulu. Na gostovanju na Anoeti poražena je 1:0.

U 3. minuti Barcelona je imala priliku za postizanje pogotka međutim udarac Munira EL Haddadija obranio je Geronimo Rulli. Dvije minute kasnije Sociedad je poveo, kada pogodak glavom postiže Mikel Oyarzabal. U 34. minuti Arda Turan pucao nisko po sredini gola, a vratar Sociedada nije imao većih poteškoća.

Početkom nastavka priprijetio je Andres Iniesta, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlično brani Rulli. U 62. minuti Neymar izvodi slobodni udarac, no lopta odlazi malo pored gola. Barcelona nastavlja stvarati šanse. Lionel Messi se u 64. minuti sjurio u šesnaesterac, ali je golman domaćih nastavlja braniti na visokom nivou.

Argentinski nogometaš imao je još jednu priliku, ovoga puta glavom u 86. minuti. Rulli još jednom odlično reagira i spašava Sociedad. Posljednju priliku Barcelona je imala u 91. minuti preko Inieste, ali Rulli opet nije dopustio da Barcelona postigne pogodak i osigurao svojoj momčadi sva tri boda. Ivan Rakitić ušao je u igru u 70. minuti.

Kiks Barcelone iskoristili su Atletico Madrid i Real Madrid koji su učinili utrku za naslov zanimljivom pobjedama protiv Eibara i Espanyola.

Real Madrid ugostio je Radoševićevu momčad i nanio joj je težak poraz 4:0. Kao što je i najavljeno, Luka Modrić dobio je odmor dok je Mateo Kovačić bio u konkurenciji i dobio je priliku od 54. minute umjesto Casemira.

Madriđani su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu kada su postigli sva četiri pogotka te je gostima prijetila prava katastrofa. Međutim u drugom dijelu pogodaka više nije bilo i ostalo je tih 4:0.

Sve pogotke za Real Madrid postigli su ofenzivci koji su krenuli u prvih 11, seriju je započeo James Rodriguez u petoj minuti, Lucas je bio strijelac u 18. minuti, Cristiano Ronaldo minutu kasnije, a Jese u 39. minuti.

Nakon poraza Barcelone, Real Madrid zaostaje četiri boda za prvom pozicijom, a u još boljoj poziciji je Atletico koji zaostaje tek tri boda.

Atletico je u gostima svladao Espanyol nakon što je gubio 1:0 pogotkom Diopa, ali u nastavku susreta gosti su uspjeli doći do preokreta.

Započeo ga je Fernando Torres u 35. minuti, a dovršili su ga Griezmann i Koke.

U sljedećem kolu Barcelona igra protiv Valencije na Camp Nouu, Atletico dočekuje Granadu, a Real Madrid igra kod Getafea te se očekuju pobjede favorita.