Petar Jenjić • nedjelja, 10.04.2016.

U današnja četiri dvoboja španjolske Primere Celta je minimalno slavila protiv Sporting Gijona za koji je Alen Halilović odigrao posljednjih 20 minuta. Istim rezultatom slavio je i Bilbao protiv Rayo Vallecana, Valencia je u sudačkoj nadoknadi stigla do pobjede nad Sevillom, a Villarreal je bez većih problema slavio protiv Getafea.

Sporting Gijon – Celta Vigo 0:1

Prvu priliku za Celtu imao je Duran Nolito, ali je njegov udarac prošao pokraj gola. U 29. minuti Gijon je imao lijepu priliku, ali je Jonathan Rodriguez promašio zicer u petercu. U sudačkoj nadoknadi priliku za pogodak imao je Antonio Sanabrija, no njegov je udarac glavom otišao iznad gola.

Sporting je prvi zaprijetio u nastavku kada je Carlos Carmona pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije pogodio okvir gola. Veliku priliku Celta je zapucala u 58. minuti, kada je John Guidetti nakon odbijanca pogodio stativu. Međutim to ih nije omelo u napadačkoj igri te su poveli šest minuta kasnije odličnim pogotkom Durana Nolita s ruba šesnaesterca.

Do kraja utakmice Sporting je imao još dvije prilike, ali udarac Danija Ndija otišao je pored gola, a udarac Sanabrije obranio je Ruben Blanco. Alen Halilović odigrao je posljednjih 20 minuta za Sporting Gijon.

Valencia – Sevilla 2:1

Zanimljivu i napetu utakmicu odigrale su ove dvije momčadi, a pobjednika smo saznali tek u posljednjim sekundama susreta.

Prvu priliku za Valenciju imao je Daniel Parejo u 17. minuti, ali je Sergio Rico odlično obranio. Parejo se upisao u strijelce u 41. minuti, kada sjajno pogađa iz slobodnog udarca. U 45. minuti Santi Mina je pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio stativu. Lopta se odbila do Pareja, ali je Rico odlično obranio njegov udarac i spasio Sevillu.

Do 86. minute značajnijih događanja nije bilo. Tada Michael Krohn-Dehli šalje loptu prema Kevinu Gameiru koji iz prve puca i zabija za izjednačenje. U 91. minuti Andre Gomes je nakon prekida ubacio loptu u šesnaesterac, a u šumi nogu do lopte je došao Alvaro Negredo i postigao pogodak za veliko slavlje domaće momčadi.

Villarreal – Getafe 2:0

Villarreal je u vodstvo doveo Denis Suarez udarcem s ruba kaznenog prostora u 15. minuti. Pet minuta kasnije Sergio Asenjo brani udarac Pabla Sarabije i nedozvoljava gostima da izjednače. Do kraja susreta nije bilo previše prilika.

Domaći su uspjeli zabiti još jedan pogodak i potvrditi pobjedu. U 85. minuti u strijelce se upisao Cedric Bakambu.

Athletic Bilbao slavio je s minimalnih 1:0 na domaćem terenu protiv Rayo Vallecana pogotkom Inakija Williamsa u 61. minuti utakmice.