Roma
Roma 1:1 Bologna
Bologna

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.04.2016.

Posljednji susret 32. kola talijanske Serie A donio je remi Rome i Bologne koji su odigrali 1:1. Strijelac za Bolognu bio je Luca Rossettini dok je izjednačujući pogodak zabio Mohamed Salah.

Iago Falque stvorio je prvu prigodu za Romu nakon tri minute igre, ali je sjajan udarac obranio vratar gostiju Antonio Mirante i izbacio u korner. U 17. minuti Mohamed Salah ispratio je centaršut i uputio udarac glavom, no pogodio je stativu. Novu priliku Salah je imao šest minuta kasnije, vratar gostiju još jednom dobro reagirao,a zatim je i Miralem Pjanić propustio još jednu veliku prigodu.

Kazna je stigla već u 25. minuti. Juan Zuniga je ubacio loptu nakon prekida u kazneni prostor, a Luca Rossettini glavom pospremio loptu u mrežu. Nogometaši Rome dominirali su u posjedu lopte, međutim bez većih prigoda do odlaska na odmor.

Prvu priliku u nastavku Roma je imala preko Salaha, no pogodio je stativu. Sergio Floccari dobrim udarcem je uzvratio s druge strane, no Wojciech Szczesny mu brani udarac. Francesco Totti, ušavši u igru u nastavku, odigrava lijep pas prema Salahu koji lakoćom matira Mirantea i već nakon pet minuta igre u nastavku vraća stvari na početak. Totti je bio u prilici u 64. minuti, ali odličan šut još bolje brani Mirante. Posljednju priliku za Romu na utakmici imao je Diego Perotti, no pogotku se ispriječila greda i spasila Bologni bod.

Roma će sljedeći vikend ići u goste Atalanti, dok će Bologna igrati kod kuće protiv Torina.