Lyon
Lyon 1:1 Nice
Nice

Branimir Korać • petak, 15.04.2016.

Nastavlja se borba za drugu poziciju u francuskom prvenstvu, a momčadi koje žele završiti sezonu s izravnim plasmanom u Ligu prvaka, Lyon i Nice, remizirali su 1:1...

S velikim zanimanjem očekivao se dvoboj između Lyona i Nice, dvije momčadi koje igraju u odličnoj formi i nalaze se u borbi za drugo mjesto, posljednje koje izravno vodi u Ligu prvaka. Lyon je u ovaj dvoboj ušao upravo s te pozicije i s dva boda više ispred Nice te na kraju može biti zadovoljan ovim remijem s obzirom kako se susret odvijao.

Gosti su odlično krenuli u utakmicu i poveli su već u 18. minuti pogotkom Valerea Germaina nakon odličnog ubačaja Ricarda Pereire, a stvari su vrlo brzo postale vrlo ružne za domaćina.

Šest minuta kasnije mladi Maxime Cornet morao je napustiti travnjak zbog izravnog crvenog kartona nakon prekršaja nad gostujućim vratarom Yoanom Cardinaleom.

Nice je stvarala prilike i igrala dobro sve do 20 minuta prije kraja. Tada dolazi do prekida zbog velikog broja papira i plastičnih boca na travnjaku, a nakon prekida domaćin se probudio. Donijelo mu je to i poravnanje u 83. minuti pogotkom Alexandrea Lacazettea nakon što je lopta pogodila gredu poslije slobodnog udarca Valbuene.

Svaka momčad uzela je po bod, a to može iskoristiti Monaco koji će u slučaju pobjede protiv Marseillea ponovno zasjesti na drugo mjesto.