Napoli
Napoli 6:0 Bologna
Bologna

Petar Jenjić • utorak, 19.04.2016.

Nogometaši Napolija slavili su na startu 34. kola Serie A s visokih 6:0 na domaćem terenu protiv Bologne. Večer je obilježio hat-trick Driesa Mertensa, a za njim nije zaostajao ni Manolo Gabbiadini koji je postigao dva pogotka. U strijelce se još upisao i David Lopez.

Dva poraza u posljednje tri utakmice gotovo da su izbacili Napoli iz utrke za prvaka. Večerašnjom pobjedom protiv Bologne vratili su se na šest bodova iza Juventusa te se nadaju kako bi torinska momčad mogla možda kiksati već u sutrašnjoj utakmici protiv Lazija.

S druge strane Bologna pobjedu nije upisala od 14. veljače, ali je i dalje relativno sigurna jer je od zone ispadanja udaljena sedam bodova.

Od početka utakmice Napoli je igrao odlično, a nakon 35 minuta igre već je postigao dva pogotka, a oba je postigao Manolo Gabbiadini. Prvo u 10. minuti na asistenciju Driesa Mertensa, a zatim u 35. minuti iz kaznenog udarca.

Sama činjenica da gosti nisu imali nijedan udarac u okvir gola Napolija dovoljno govori o nadmoći napuljskog kluba u ovoj utakmici. Do kraja susreta primili su još četiri pogotka.

Drugo poluvrijeme obilježio je Dries Mertens koji je postigao tri pogotka. Prvo je postigao pogodak u 58. minuti, drugog je zabio u 80. minuti, a odličnim udarcem s dvadesetak metara osam minuta kasnije i treći. Konačan rezultat postavio je David Lopez u 89. minuti.