Neuništivi Totti približio Romu Ligi prvaka, a Mandžukić Juventus naslovu

Niko Rukavina • srijeda, 20.04.2016.

U 34. kolu Serije A Juventus je na domaćem terenu svladao Lazio i došao još jedan korak bliže obrani naslova prvaka, a Roma je na krilima neuništivog Francesca Tottija ostvarila važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka budući da je Inter kiksao kod Genove.

Roma je nakon velikog preokreta u finišu utakmice došla na korak do plasmana u Ligu prvaka. Četiri kola prije kraja ima sedam bodova prednosti ispred Intera koji je s minimalnih 1:0 izgubio od Genove.

Junak Vučice u dvoboju protiv Torina bio je legendarni Francesco Totti koji je pogocima u 87. i 89. minuti Romi donio preokret za 3:2. Torino je na odmor otišao s minimalnom prednosti pogotkom Andree Belottija iz penala.

Roma je izjednačila u 66. pogotkom Konstantinosa Manolasa, no Joseph Martinez je deset minuta prije kraja Torinu donio novu prednost. Luciano Spalletti u 86. je u igru uveo Tottija, a „Kralj Rima“ je do kraja utakmice dva puta pogodio za preokret.

U 87. Totti je zabio iz blizine nakon kornera, a dvije minute kasnije udarcem s bijele točke.

Interu su nakon minimalnog poraza kod Genoe ostale tek teoretske šanse da će sljedeće sezone igrati Ligu prvaka. Utakmica na Luigi Ferrarisu bila je vrlo dinamična s dosta velikih prigoda na obje strane, a jedini pogodak na utakmici zabio je Sebastian De Maio.

Ivan Perišić igrao je do 73. minute i dva puta se našao u dobroj šansi za postizanje pogotka, a Marcelo Brozović igrao je svih 90 minuta, imao je jednu prigodu i zaradio je žuti karton.

Juventus je na domaćem terenu razbio Lazio s 3:0 i četiri kola prije kraja ima devet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Napolija. Juventusu je ovo bila 23. prvenstvena pobjeda u posljednjih 24. kola.

Prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. U 39. minuti skrenuo je udarac Paula Pogbe. Mandžukiću je ovo bio deveti pogodak u prvenstvu. U nastavku utakmice pitanje pobjednika riješio je Paulo Dybala s dva pogotka, a Lazio je od 49. igrao s igračem manje kada je Patric Gabarron dobio drugi žuti karton.

Od Lige prvaka oprostila se i Fiorentina koja je u Udinama izgubila od Udinesea 2:1. Pogotke za domaćine zabili su Duvan Zapata u 2. i Cyril Thereau u 53., dok je za Fiorentinu zabio Mauro Zarate.

Kod Udinesea, Andrija Balić i Stipe Perica nisu ulazili u igru, a kod Fiorentine Milan Badelj igrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, a Nikola Kalinić ušao je u 61. bez učinka.

U preostalim utakmicama, momčadi koje se grčevito bore za opstanak ostvarile su loše rezultate. Verona je izgubila od Empolija koji je siguran na sredini ljestvice, Frosinone je doživio debakl u Veroni kod Chieva koji se nalazi u sjajnoj formi, a Palermo je na domaćem terenu odigrao 2:2 s Atalantom.

Sicilijanci su poveli pogotkom Franca Vazqueza u 2. iz penala, Atalanta je uzvratila također s bijele točke u 11., a do preokreta je došla u 55. pogotkom Marca Borriella. Ipak, remi domaćinima donio je Aljaž Struna u 76. Mato Jajalo igrao je cijelu utakmicu, a u 90. je dobio žuti karton.