Nikola Raič • subota, 30.04.2016.

32. kolo Bundeslige nije donijelo odgovore ni na jedno pitanje koje visi. Nemamo prvaka, a još uvijek su slobodna dva mjesta za drugu ligu te Ligu prvaka...

Subotnje popodne donijelo je pregršt uzbuđenja na njemačkim travnjacima. Najvažnija priča prvenstva ipak nije zaključena, jer je Mönchengladbach otkinuo dva boda Bayernu i pomogao svom imenjaku iz Dortmunda da utrka za „Salatarom“ potraje barem još jedno kolo.

U borbi za ostanak momčadi vrijedno skupljaju bodove, tako su danas slavili Hoffenheim i Frankfurt, a poraz je upisao već otpisani Hannover. Dodatno si je situaciju zakomplicirao Darmstadt i do kraja prvenstva će se boriti za ostanak u elitnom društvu.

Borba za naslov:

Bayern München – Borussia Mönchengladbach 1:1

Sve oči ove subote bile su usmjerene prema Allianz Areni, na kojoj je Bayern trebao proslaviti novi naslov prvaka. No, gosti iz Mönchengladbach imali su drugačije planove i nastavljaju borbu za plasman u Ligu prvaka s vrijednim bodom.

Bayern je istrčao s kombiniranim sastavom, ali unatoč tome je bio bolji protivnik na terenu i bio bliže pobjedi. No, nije to bila ona prepoznatljiva dominacija Bavaraca, gosti su bili većinu susreta ravnopravni i ne može se reći da nisu zaslužili bod. Strijelci u današnjem susretu su bili Müller za domaćine i Hahn za goste.

Borussia Dortmund – Wolfsburg 5:1

U drugom susretu koji je mogao odlučiti pobjednika ovogodišnjeg prvenstva Borussija Dortmund nije dozvolila iznenađenje te je visoko slavila protiv Wolfsburga i produžila si nadu u osvajanje naslova. Domaćini su slavili s visokih 5:1.

Fantastičnu predstavu su svojim navijačima pružili domaćini i ovom visokom pobjedom pokazali da su ove sezone na visokoj razini. Nakon samo 10 minuta pitanje pobjednika je bilo riješeno, pogocima Kagawe i Ramosa Dortmund je vodio 2:0, taj rezultat ostao je i do odmora.

U nastavku su domaćini ubacili u višu brzinu i s nova tri pogotka u potpunosti razmontirali Wolfsburg. Strijelci za visokih 5:0 bili su Reus i dva puta Aubameyang. Počasni pogodak za goste zabio je Schürrle.

Borba za ostanak:

Hoffenheim – Ingolstadt 2:1

Vrijedna tri boda u samoj završnici susreta upisali su domaćini te su ovom pobjedom na korak do ostanka u Bundesligi. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret.

Nije dobro počelo po domaćine, u 17. minuti goste je u vodstvo doveo Lex, no 20 minuta kasnije, na asistenciju Kramarića, Uth zabija za 1:1. S tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U nastavku su domaćini mogli doći do prednosti već u 53. minuti, ali Kramarić nije iskoristio kazneni udarac. Kako Kramarić ne bi postao veliki tragičar, pobrinuo se Amiri koji zabija za pobjedu Hoffenheima na asistenciju Vollanda.

Darmstadt – Frankfurt 1:2

Darmstadt je pobjedom u derbiju začelja mogao osigurati opstanak. Domaćini su imali sve u svojim rukama, ali se momčad Nike Kovača izvukla, a u nastavku došla do velikog preokreta i u potpunosti se vratila u borbu za ostanak.

Domaćini su poveli u 12. minuti pogotkom Vrančića, a samo osam minuta kasnije mogli su povećati vodstvo. No, Wagner nije iskoristio priliku s „bijele točke“. Kasnije će se ispostaviti kako će to biti težak promašaj.

U nastavku su gosti zaigrali puno bolje i preko Hasebea dolaze do izjednačenja, a u 83. minuti Aigner zabija za veliku pobjedu gostiju.

Ostali dvoboji:

Schalke je iskoristio „poklon“ gostovanje u borbi za Ligu prvaka i uvjerljivo slavio kod Hannovera s 3:1. Strijelci su bili Choupo – Moting, Huntelaar i Schopf, dok je za domaćine zabio Sobeich.

U borbi za Ligu prvaka, Mainz je kiksao na svom terenu te su u susretu bez pogodaka protiv HSV-a ostali bez važnih bodova.