Nikola Raič • subota, 30.04.2016.

Subota na engleskim travnjacima uvijek donese zanimljive utakmice i rezultate, tako smo danas vidjeli dramatičan preokret Watforda, visoku pobjedu West Hama u gostima te važnu pobjedu Newcastlea u borbi za ostanak...

Momčad Slavena Bilića vjerojatno neće završiti među četiri najbolje momčadi engleskog prvenstva, ali novom pobjedom su još jednom pokazali kako su ove sezone jedno od najvećih iznenađenja. Danas su slavili s visokih 3:0 na gostovanju kod WBA.

Ovom pobjedom, West Ham je preskočio United i došao na pet bodova do četvrtog mjesta. Prvi pogodak bio je djelo Kouyatea, a u ulozi asistenta bio je najbolji igrač gostiju Payet. Posao za West Ham je dovršio Noble s dva pogotka za novo slavlje „Čekićara“.

Od iduće sezone u Premier ligi nas očekuju dvoboji velikih trenerskih imena, a današnjom pobjedom Benitez polako grabi prema osiguranju svog imena u tim dvobojima. Pobjedom 1:0, protiv Crystal Palacea, Newcastle je „izronio“ iz zone ispadanja, ali Sunderland ima utakmicu, a Norwich čak dvije utakmice manje. Puno je posla i straha pred „Svrakama“.

Ni danas Newcastle nije ovisio samo o sebi, jer je nakon vodstva od 1:0 do kojeg ga je doveo Townsend, bio suočen s kaznenim udarcem. No, bivši igrač Newcastlea, Cabaye nije bio precizan s „bijele točke“ i tri boda ostala su na St. James Parku.

U dvoboju koji nije odlučivao o ničemu vidjeli smo fenomenalan preokret Watforda. Drugoligaš Aston Villa vodila je do 90. minute, ali se doma vraća bez bodova. Kreator fenomenalnog preokreta bio je Deeney s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:2 za Watford.

Everton je konačno došao do pobjede. Plava momčad Liverpoola svladala je Bournemouth 2:1. Strijelci za domaćine bili su Cleverley i Baines, dok je za goste zabio Pugh.

Zanimljivu utakmicu vidjeli smo u Stokeu, gdje su domaćin i Sunderland podijelili bodove. Stoke je poveo u 50. minuti preko Arnautovića, a dva boda ispustili su u sudačkoj nadoknadi. U posljednjoj, 94. minuti susreta, Dafoe je pretvorio kazneni udarac u vrijedan bod za „Crne mačke“.