Chelsea
Chelsea 2:2 Tottenham
Tottenham

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 02.05.2016.

Ni nakon 26 godina Tottenham nije uspio pobijediti Chelsea na Stamford Bridgeu. Iako su Spursi vodili 2:0 nakon prvog poluvremena domaći su u nastavku fanatičnom igrom uspjeli doći do izjednačenja i predali naslov prvaka Leicester Cityju.

Prije prvog sučevog zvižduka na Stamford Bridgeu sve osim pobjede Tottenhama donosi naslov prvaka Lisicama iz Leicestera. Toga je bio svjestan i strateg Spursa, Mauricio Pochettino: "Osjećamo se pomalo razočaranima jer prednost Leicestera je zaista velika, ali realno mi imao jako mladu i jako dobru momčad. Ukoliko nije moguće osvojiti titulu ove godine s obzirom na ogromni potencijal ove momčadi moramo pokušati sljedeće".

Susret je počeo izrazito nervozno s obje strane, njihova nervoza odrazila se i na igru koja u prvih pola sata nije bila na visokoj razini. Uspjeli smo zabilježiti tek po dva ozbiljnija pokušaja sa svake strane od kojih je onaj Cesca Fabregasa iz 27. minute bio daleko najopasniji. I kad je već lagano mirisalo na nulu u prvom poluvremenu ukazao se Harry Kane.

Erik Lamela pronašao je u šesnaestercu svog kolegu iz vrška napada koji je lijepo primio loptu, obišao Asmira Begovića i poslao loptu u praznu mrežu. Nakon pogotka Tottenham se potpuno oslobodio i nastavio prijetiti domaćem vrataru preko Kanea, Lamele i Son Heung-Mina, ali bez posljedica na rezultat utakmice.

Do promjene je došlo u 44. minuti, Christian Eriksen je proigrao Son Heung-Mina koji lijepo odmjerenim udarcem desnom nogom šalje loptu iza leđa Begovića i donosi gostima prije odmora prednost od dva pogotka.

Drugo poluvrijeme počeli su Spursi odlučni da trećim pogotkom u potpunosti riješe pitanje pobjednika, ali ne da nisu uspjeli postići gol, već naprotiv, uspjeli su primiti dva. Prvo je u 60. minuti Gary Cahill nakon udarca iz kuta nogom smanjio prednost gostiju na 2:1, a konačni rezultat postavio je u 83. minuti Eden Hazard.

• sportoz03.05.2016. u 22:32
    Kažem da je prije 15 godina bilo puno bolje i sretnije vrijeme.
    sportoz
  • narada10803.05.2016. u 17:12
    @ sportoz šta veliš onda na titulu NK Zagreba u sezoni 2001/02.?
    narada108
  • Obrisan korisnik03.05.2016. u 15:30
    Jako dobra stvar za nogomet, vec je pun kufer Chelsea,Manchestera,Arsenala,Liverpoola.. ista stvar u spanjolskoj stalno Real ili Barcelona dosadili su vec i bogu i vragu kao da prvenstvo igraju 2 kluba, meni to uopce nije zanimljivo zato saj boze sto vise takvih Leicestera da se dogode..
  • sportoz03.05.2016. u 12:40
    Svaka čast i naklon do poda! Možete li zamisliti da u Hrvatskoj sljedeće sezone prvak postane Šibenik, Cibalia ili Istra? Naravno da ne! U Hrvatskoj je ovako nešto NEMOGUĆE! U Hrvatskoj je nemoguće i da neki "naš Atletico Madrid" postane prvak. U Hrvatskoj se zna tko će biti prvak, a za sve... [više na forumu]