Napoli
Napoli 2:1 Atalanta
Atalanta

Nikola Raič • ponedjeljak, 02.05.2016.

Dva kola prije kraja Serie A, Napoli je pobjedom protiv Atalante zadržao prednost od dva boda ispred Rome u borbi za drugo mjesto...

Nakon što je Roma fantastičnim preokretom u samoj završnici susreta protiv Genoe preskočila Napoli na drugom mjestu, Napolitancima nije preostalo ništa nego upisati tri boda protiv Atalante. Olakotna okolnost im je bila i ta da gostima ovaj dvoboj ništa ne donosi, a nakon potpune dominacije svih 90 minuta, s dva pogotka svog najboljeg strijelca Napoli je slavio s 2:1.

Nakon samo 10 minuta susreta, Napoli je slomio otpor Atalante. Pogodak domaćina djelo je njihovog najboljeg igrača Higuaina koji nastavlja lov na „Zlatnu kopačku“. U ulozi asistenta našao sa Hamšik, dok je Argentinac po tko zna koji put pokazao zašto je jedan od najboljih napadača svijeta. Ipak, mora se priznati da gostujuća obrana nije izvršila jedini zadatak koji je morala, a to je da pripazi na Higuaina.

Nakon pogotka, Napoli je nastavio s napadima, ali je obrana Atalante do kraja prvog dijela sačuvala svoju mrežu sa samo jedim pogotkom u njoj. Najbolju priliku za domaćine propustio je Insigne u 40. minuti susreta.

U nastavku je Napoli zaigrao još bolje i stvorio nekoliko sjajnih prilika pred vratima gostiju. Prvo je odlično pucao Higuain, ali samo u blok. Zatim je prokušao i Hamšik, ali njegov udarac obranio je Sportiello. Najbliži pogotku bio je Allan u 57. minuti, no njegov udarac završio je na vratnici.

Prije drugog pogotka, promašio je Napoli još jednu prigodu. Ova puta neprecizan je bio Mertens. No, tu je Higuain, koji se pobrinuo da promašaji domaćina ne dođu na naplatu i zabija svoj drugi pogodak za potvrdu pobjede. Do kraja susreta Atalanta je došla do počasnog pogotka, a strijelac za konačnih 2:1 bio je Albiol, pogotkom u svoju mrežu.

Pobjedom protiv Atalante i upisom nova tri boda, Napoli je vratio svoje drugo mjesto koje je na kratko izgubio od Rome. Momčadi iz Napulja ostaju dva kola do kraja prvenstva da sačuvaju izravan plasman u Ligu prvaka iduće sezone.