Genoa
Genoa 2:3 Roma
Roma

Nikola Raič • ponedjeljak, 02.05.2016.

Ponedjeljak na „Čizmi“ rezerviran je za borbu za drugo mjesto i izravan plasman u Ligu prvaka. Roma je pobjedom u Genoi preuzela drugo mjesto do kraja utakmice Napoli – Atalanta...

Kako smo spomenuli u uvodu, jedno od neodgovorenih pitanja ovogodišnje Serie A jest i ono tko će izravno, uz Juventus, u Ligu prvaka. Roma je na gostovanju kod Genoe koja nema imperativa slavila s 3:2 i s tri nova boda je preskočila Napoli. Kasnije večeras će Napoli na svom terenu protiv još jedne momčadi bez rezultatskog imperativa, Atalante, imati priliku vratiti svoje drugo mjesto.

Roma je odlično otvorila susret. Nakon samo šest minuta Rimljani su bili u prednosti. Nakon dodavanja Perottija strijelac za vodstvo gostiju bio je sjajni Salah. Fenomenalnu akciju odigrali su igrači Rome te su kroz nekoliko brzih i jednostavnih dodavanja izbacili Salaha u situaciju „jedan na jedan“ protiv vratara Genoe, koju on mirno rješava u svoju korist.

No, veselje gostiju bilo je kratkog vijeka. Ni malo lošiju akciju složili su domaćini samo sedam minuta kasnije. Dzemaili je odlično gurnuo na bok do Laxalta koji sjajnom povratnom loptom pronalazi Tachtsidisa, a on mirno posprema loptu u mrežu za izjednačenje.

Do kraja prvog dijela propisno se ispromašivao El Shaarawy koji je propustio tri izgledne prilike da vrati vodstvo svojoj momčadi. Ne smijemo zaboraviti kako su i gosti mogli do vodstva, ali je pokušaj Susa obranio Szczesny.

U nastavku je Roma imala, kako se kaže, jalovu inicijativu bez pravih prigoda, a promašaji El Shaarawyja su došli na naplatu u 65. minuti. Nakon još jedne odlične akcije domaćina, Rincon je poslužio Pavolettija koji zabija za vodstvo domaćina 2:1.

Kada je bilo najpotrebnije, pojavio se, a tko drugi, nego Francesco Totti. De Rossi je lagano gurnuo loptu iz slobodnog udarca, a Totti ju je zakucao u mrežu s dvadesetak metara. Fantastičan pogodak Il Capitana.

10 minuta kasnije, Roma je zaključila potpuni preokret. Džeko je pronašao El Shaarawyja koji konačno zabija i donosi velika tri boda svojoj momčadi. Ovom pobjedom, Roma je stavila pritisak na Napoli, a kako će se oni nositi s tim, vidjet ćemo uskoro.