Branimir Korać • nedjelja, 01.05.2016.

Odigrana su još četiri susreta 36. kola Serie A. Navijači Milana doživjeli su novo razočaranje, njihov klub odigrao je tek 3:3 na svom travnjaku protiv davljenika Frosinonea...

Milan je na svom travnjaku kiksao protiv Frosinonea, odigrao je samo 3:3 što je rezultat koji baš ne odgovara niti jednoj momčadi. Obje momčadi tražile su sva tri boda, Milan da bi se približio pozicijama koje vode u Europu, a Frosinone pak u borbi za opstanak.

Bliži pobjedi bili su gosti koji su vodili s 3:1, imali vodstvo do sudačke nadoknade gdje je Jeremy Menez iz kaznenog udarca spasio bod domaćinu.

Krenulo je šokantno za domaćina, već u drugoj minuti Paganini je doveo Frosinone u vodstvo udarcem s 18 metara. Milan je pokušavao doći do poravnanja, nije uspio, a gosti su u 44. minuti pogotkom Kragla s više od 30 metara povećali vodstvo.

Odmah na početku drugog dijela Milan je dobio priliku iz kaznenog udarca, ali Mario Balotelli pucao je loše i vratar mu je obranio. Ipak domaćin u 50. minuti smanjuje zaostatak pogotkom Carlosa Bacce iz blizine.

Činilo se da će se Milan vratiti u utakmicu, ali pet minuta kasnije novi šok. Domaćoj obrani pobjegao je Dionisi i zabio za 3:1.

Milan se nije predao i 15 minuta prije kraja Antonelli škaricama iz blizine zabija za 3:2 da bi u sudačkoj nadoknadi Jeremy Menez realizirao kazneni udarac za konačnih 3:3.

Palermo je na svom travnjaku svladao Sampdoriju s 2:0 i u sezoni u kojoj je mijenjao trenere "od utakmice do utakmice" uspio je doći iznad zone ispadanja.

Domaćin je poveo u 19. minuti pogotkom Vazqueza, a pet minuta prije kraja susreta nespretna reakcija gostujuće obrane i autogol Krstičića doveli su do konačnih 2:0. Mato Jajalo ušao je u igru u 88. minuti umjesto strijelca vodećeg pogotka dok je Josip Posavec ostao na klupi.

Do tri boda s kojima su preskočili Milan, došli su igrači Sassuola. Na svom stadionu ugostili su budućeg člana Serie B Veronu i slavili su s 1:0.

Pobjednički pogodak postigao je u 58. minuti Pellegrini koji je lijepo pogodio s 18 metara. Šime Vrsaljko standardno dobro odradio je svih 90 minuta kod domaćina dok je Ante Rebić kod gostiju dobio priliku u zadnjih 25 minuta umjesto Greca.

Pogodaka nije bilo u dvoboju između Empolija i Bologne.