Serie A, 36. kolo, 01.05.2016.
Juventus
Juventus 2:0 Carpi

Nikola Raič • nedjelja, 01.05.2016.

Nedjeljno nogometno popodne na „Čizmi“ otvorili su Juventus i Carpi, a Juventus je slavio sa sigurnih 2:0, bez previše muke u problema...

Novi / stari, i tako već pet godina zaredom, prvak Juventus danas je dočekao Carpi, kojem „gori pod nogama“. Unatoč važnosti dvoboja za goste, malo toga se pitalo baš njih. Iako u kombiniranom sastavu, Juventus je s lakoćom došao do nova tri boda. S po jednim pogotkom u svakom poluvremenu „Stara dama“ je počastila navijače novom pobjedom.

Juventus će na svom terenu proslaviti naslov, a Allegri je istaknuo važnost svih koji su imali priliku utjecati na takav ishod: „Ovo je jednostavno fenomenalno. Skidam kapu svima: klubu, osoblju, a iznad svih igračima s naglaskom na njih osam su osvojili svih pet. Oduševljeni smo i u euforiji, ali moram naglasiti da smo odlično radili cijeli tjedan. Ovo je prva utakmica pred našim navijačima s novim naslovom i moramo ju odigrati najbolje što možemo.“

Što se tiče startne postave, Allegri je najavio odmor za one koji su najviše odigrali, ali danas je Juventus istrčao s moćnom jedanaestorkom. Između ostalih startali su Buffon, Pogba, Morata i Mandžukić, jasno je bilo kako nema popusta za Carpi.

Od samog početka utakmice Juventus je u odličnoj atmosferi zagospodario terenom i nizao prilike pred vratima Carpija. No, zanimljivo je istaknuti kako su dvije najbolje prilike u prvom dijelu imali gosti. Prvo je Verdi odlično pucao, ali je Buffon odbio njegov udarac i to do Suaghera koji iz čiste prilike promašuje cijeli gol.

Kada se učinilo da će se na odmor bez pogodaka, Juventus je kaznio goste. Asamoah je odigrao lijepu povratnu loptu za Hernanesa koji zabija s gotovo 20 metara i dovodi Juventus u vodstvo.

U nastavku je Juventus nastavio sa svojom dobrom igrom. Iako nije imao pretjerano izglednih prilika, jasno je bilo kako je Carpi na sigurnoj udaljenosti i pobjeda domaćina nije dolazila u pitanje. Dobru priliku propustio je Mandžukić u 79. minuti, a samo minutu kasnije Zaza zabija za 2:0 nakon ubacivanja Pogbe.