Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 2:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Nikola Raič • nedjelja, 01.05.2016.

Nedjeljni raspored 36. kola španjolske Primere otvorili su Athletic Bilbao i Celta Vigo, a nakon zanimljive utakmice bodovi ostaju u Bilbau.

Obje momčadi su osigurale nastup u Europi za predstojeću sezonu, ali i obje momčadi još uvijek mogu dohvatiti četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Nakon niza loših rezultata Villarreala, Celta mu se primaknula na dostižna četiri, a Bilbao na šest bodova zaostatka.

Današnjom pobjedom Athletic Bilbao preskočio je Celtu na petom mjestu i preostaje mu se nadati novim kiksevima Villarreala, koji muku muči s bitkom na dva fronta, kako bi se domogli Lige prvaka.

Sadržajnih 45 minuta gledali smo na San Mamésu. Dva pogotka, kazneni udarac i crveni karton. Sve je dobro počelo za goste. U 13. minuti Orellana zabija za vodstvo Celte nakon sjajnog dodavanja Diaza.

Domaćini dolaze do izjednačenja u 38. minuti, Gomez je srušio Aduriza u kaznenom prostoru i sudac je pokazao na „bijelu točku“. Iako je nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne izvodi kazneni udarac, Aduriz se nije dao smesti i zabija za 1:1.

Do kraja prvog dijela, gosti su ostali s igračem manje. U 40. minuti Cabral je zaradio crveni karton zbog udaranja Aduriza bez lopte. Iako nije jasno vidljivo koliko je jako, i je li uopće, Cabral udario Baska, mora se priznati da je Aduriz dobro „prodao“ udarac. Sudac je, vjerujemo, bio u boljoj poziciji od kamera i poslao je Cabrala u svlačionicu.

U nastavku su domaćini napali iz svih oružja. Najbliže pogotku bio je Raul Garcia u 56. minuti kada je njegov udarac iz daljine odsjeo na vratnici Celtina gola. 20-ak minuta kasnije, Raul Garcia je iz blizine, ali iz iznimno teške situacije, s travnjaka pospremio loptu iza Alvareza za vodstvo Athletic Bilbaa, 2:1.

Pogodak Raula Garcije ostao je posljednji na utakmici. Bilbao je mirno iskontrolirao utakmicu do kraja, a momčad Celte nije imala snage da s igračem manje napravi više u napadačkom dijelu.