Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:0 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Petar Jenjić • subota, 30.04.2016.

U drugom današnjem susretu Atletico je u gradskom derbiju slavio protiv Rayo Vallecana pogotkom Griezmanna u 55. minuti utakmice.

Atletico je na teren izašao u potpuno izmiješanom sastavu, čuvajući najbolje igrače za uzvratni susret polufinala Lige prvaka protiv Bayerna u Munchenu. Diega Godina i dalje nema zbog ozljede, kao i Carrasca. Na klupi su ostali Saul Niguez, Koke,Griezmann,Felipe Luis te Fernando Torres, dok je Diego Simeone suspendiran do kraja sezone.

Nakon što su vodili 2:0 pa na kraju izgubili u posljednjim minutama protiv Reala, momčad Rayo Vallecana stigla je na još jedan gradski derbi, ovaj put na Vicente Calderonu kod Atletico Madrida. Igraju u vrlo dobroj formi u posljednje vrijeme. U zadnjih sedam utakmica ubilježili su samo dva poraza i na putu su da osiguraju ostanak u najvišem rangu španjolskog nogometa.

Bilo je teško za očekivati da će Atletico u ovako izmiješanom sastavu uspjeti uspostaviti igru. Za momčad koja se i dalje bori za ostanak, Rayo je jako dobro stajao na terenu pa i stvorio nekoliko poluprilika. Jedinu ozbiljniju priliku Atletico je imao preko Angela Corree u 4. minuti, koji je bio vrlo blizu da iskoristi vrlo lošu reakciju obrane Vallecana.

U nastavku susreta ušao je Koke. Međutim, dvije opasne situaciju su gosti stvorili na startu nastavka, međutim Jan Oblak oba udarca je uspio obraniti. Zatim Atletico radi dvostruku zamjenu kada ulaze Fernando Torres i Griezmann. Manje od minute poslije ulaska u igru francuski napadač postiže pogodak i dovodi svoju momčad u vodstvo. Do kraja susreta gosti su dominirali u posjedu lopte, no do pogotka nisu došli. Ovom pobjedom Atletico se vratio na vrh ljestvice i prenio pritisak na Barcelonu koja večeras mora slaviti na gostovanju kod Betisa.