Málaga
Málaga 3:1 Levante
Levante

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.05.2016.

U posljednjem susretu 36. kola španjolske Primere nogometaši Malage svladali su posljednji Levante rezultatom 3:1. Hrvatski reprezentativac Duje Čop postigao je prva dva pogotka, a asistirao je za treći. S druge strane momčad Levantea i matematički ostaje bez prvoligaškog statusa te od iduće sezone igra u Segundi.

Nakon što su im tri suparnika u borbi za ostanak ovo kolo upisala pobjede, momčad Levantea morala je doći do tri boda ako želi zadržati nekakve nade za ostanak. Međutim kako do toga nije došlo, postaju prvi klub koji ispada u Segundu.

Malaga kao klub sa sredine tablice nema više nikakve šanse za Europu jer Sevilla previše bježi. S druge strane ostanak je već odavno osiguran.

Domaći sastav dva puta je vrlo opasno zaprijetio u prvih 15 minuta, no udarce Choryja Castra i Duje Čopa obranio je Diego Marino. Hrvatski reprezentativac doveo je svoju momčad u vodstvo u 30. minuti utakmice na asistenciju Federica Ricca. Vrlo brzo Levante je izjednačio, a pogodak je postigao Jose Morales u 42. minuti.

U nastavku susreta su objed momčadi mogle doći do pogotka. Malaga preko Charlesa, a Levante preko strijelca Moralesa. Upravo je Moralesu u 76. minuti poništen pogodak zbog zaleđa. Na oduševljenje domaćih navijača Duje Čop zabija svoj drugi pogodak na utakmici u 90. minuti. Pobjedu je potvrdio Chory Castro tri minute kasnije, upravo na asistenciju hrvatskog nogometaša.