Swansea City 3:1 Liverpool
Liverpool

Nikola Raič • nedjelja, 01.05.2016.

U sjeni onoga što nas upravo čeka na Old Traffordu, nedjeljni raspored na Otoku otvorili su Swansea i Liverpool, a bodovi ostaju na Liberty stadionu...

Liverpool je nakon poraza na gostovanju kod Villarreala došao u Swansea u kombiniranom sastavu. Domaćini su iskoristili ponuđeno i odličnim prvim dijelom osigurali su si tri boda i mjesto u najvišem rangu engleskog nogometa u predstojećoj sezoni, dok se gosti okreću četvrtku i uzvratnom susretu polufinala Europa lige protiv Villarreala.

Jürgen Klopp najavio je kako mu za današnju utakmicu trebaju svježi igrači: „Pred nama su teške odluke. Za Swansea nam trebaju svježe noge i svježe glave. To ne znači da podcjenjujemo Premier ligu i da sve ulažemo na četvrtak, već zbog težine rasporeda moramo misliti na naše igrače. Izaći ćemo na teren i igrati na pobjedu, igrači su bili sjajni protiv Bournemoutha i Stokea, vjerujem da i danas mogu ponoviti te predstave.“

Trener domaćina Francesco Guidolin vjeruje u svoju momčad: „Ovo je važna utakmica i za nas i za Liverpool. Oni su fokusirani na svaku utakmicu, bilo da je riječ o prvenstvu ili Europa ligi. Imaju odličnog trenera i mnogo dobrih igrača. Bit će to veliki izazov za moje igrače i mene.“

Odlično je Swansea otvorila utakmicu. Ayew je u 20. minuti oštro pucao, a njegov udarac je od obrambenog bloka završio u korneru. Sigurdsson iz kornera sjajno pogađa Ayewa, koji zabija za vodstvo domaćina.

Nakon toga Swanse je nanizala još nekoliko prilika. Pokušavali su Taylor, Cork i Montero, ali je odličan na vratima Liverpoola bio Ward. No, sve prilike došle su na naplatu u 33., tada Ward nije ima odgovor na udarac Corka i s 2:0 za Swansea se odlazi na odmor.

Nastavak susreta donosi jednako dobar nogomet i sadržajnih 45 minuta. Liverpool je zaigrao puno bolje i nakon pritiska uspijevaju doći do smanjenja rezultata. Ojo je centrirao, a povratnik Benteke zabija za 2:1.

No , samo dvije minute kasnije, Swansea vraća prednost od dva pogotka razlike. Andre Ayew zabija svoj drugi pogodak za konačnih 3:1. Do kraja susreta, igrač Liverpoola Smith zaradio je drugi žuti karton.